Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przekręty przy budowie autostrady A4. Szef firmy budowlanej zatrzymany

21
Podziel się

Prezes firmy Tech-Max Budownictwo miał oszukać podwykonawców na prawie milion złotych. Prokuratura zawnioskowała już do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Do przekrętów miało dochodzić na budowie autostrady A4.
Do przekrętów miało dochodzić na budowie autostrady A4. (EAST NEWS)
bDSxWFNh

O sprawie nieuczciwej firmy budującej A4 napisał w środę "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy, prezes działającej na terenie Podkarpacia spółki jest podejrzewany o przekręty na prawie milion złotych, a jego ofiarami miało paść 20 podwykonawców.

Prezes miał nie wypłacać im pieniędzy za wykonane prace i wynajem sprzętu budowlanego, mimo że sam regularnie otrzymywał zapłatę za kolejne etapy robót od generalnego wykonawcy.

Dodatkowo, jak się okazało w toku śledztwa, firma miała przymuszać podwykonawców do kupowania od niej paliwa, choć nie miała nawet zezwolenia na handel. Przemyska prokuratura, która zajmuje się sprawą, zawnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie prezesa.

bDSxWFNj
Zobacz także: Zobacz też: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

"DGP" przypomina, że ostrzejszą walkę z przekrętami przy budowach dróg zapowiedział ostatnio minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jest już projekt ustawy w tej sprawie. Jak pisaliśmy, zakłada on m.in., że główny wykonawca mógłby otrzymać pieniądze za skończoną budowę dopiero po udokumentowaniu, że zapłacił podwykonawcom.

Ministerstwo chce wprowadzenia szybkiego trybu, w którym Inspektor Nadzoru Budowlanego będzie sprawdzał zgodność wykonania prac z zapisami umowy. Chce też powołać Komisję Inwestycji Drogowych, której podstawowym zadaniem będzie rozpatrywanie odwołań od wydanych "zaświadczeń drogowych". Za nieprzestrzeganie prawa mają też być przewidziane surowsze kary.

bDSxWFNp

- Chcemy zaproponować rozwiązania, które raz na zawsze ukrócą bezkarność i oszukańcze praktyki, które mają miejsce w stosunku do podwykonawców robót budowlanych i robót drogowych w Polsce - mówił Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDSxWFNK
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(21)
byrcyn
3 lata temu
Takich kontroli i takiego zdecydowania/pokazania oszustom, że nie będą bezkarni, brakowało za poprzednich rządów - taka prawda !
ef2000
3 lata temu
Obecna Polska cala to jeden wielki przekret, dookolola same pasozyty...
Z mostu
3 lata temu
I co? Może pójdzie siedzieć ?
bDSxWFNL
Borys Pupka
3 lata temu
ZA PO nie do pomyślenia
xxx
3 lata temu
Musieli znaleźć "kozła ofiarnego", żeby pokazać narodowi, jak to walczą z korupcją. Dobrze, że coś robią, ale zacytuję słowa Jezusa " drzazgę w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz". PiS jest tyle wart co PO.
...
Następna strona