Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rekonstrukcja rządu
03.12.2013 16:23

Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska

Prezydent Bronisław Komorowski powołał nowego ministra administracji i cyfryzacji oraz szefową ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Prezydent Bronisław Komorowski powołał we wtorek Rafała Trzaskowskiego na nowego ministra administracji i cyfryzacji, a Lenę Kolarską-Bobińską na nową szefową ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpili Michała Boniego i Barbarę Kudrycką.

O uroczystości powołania poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Trzaskowski i Kolarska-Bobińska byli dotychczas europosłami PO i właśnie w związku z koniecznością dopełnienia obowiązków w Parlamencie Europejskim powołani zostali do rządu tydzień później niż pozostali nowi ministrowie, którzy znaleźli się w Radzie Ministrów w ramach rekonstrukcji.

W ubiegłym tygodniu do rządu weszli: Mateusz Szczurek, który został nowym ministrem finansów, Maciej Grabowski, który objął resort środowiska, Joanna Kluzik-Rostkowska jako szefowa MEN i Andrzej Biernat jako minister sportu. Elżbieta Bieńkowska została wicepremierem i szefową ministerstwa infrastruktury i rozwoju.

Trzaskowski już zapowiedział, że jako szef MAC zajmie się kwestiami: dostępu do informacji publicznej, internetu, ochrony danych osobowych, a Kolarska-Bobińska podkreślała, że nauka jest wygraną budżetu europejskiego ze względu na pozyskane środki, które trzeba teraz zacząć wydawać efektywnie i skutecznie wspólnie ze środowiskami naukowymi.

Rząd wydał wcześniej rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz likwidacji Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju powstaje z włączenia do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego komórek organizacyjnych dotychczasowego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, obsługujących sprawy następujących działów: budownictwo, lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka morska, transport.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller apeluje do nowych ministrów. O co? _ - Liczymy na to, że oprócz realizacji programu rządowego, nowi ministrowie będą skorzy do nawiązania dialogu z opozycją _- powiedział szef SLD.
Nowi ministrowie już zaprzysiężeni W Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski wręczył nominacje czterem nowym ministrom.
Afera korupcyjna w rządzie. Polecą kolejne głowy? CBA na razie informuje o ponad 100 przetargach na co najmniej 1,5 mld złotych. 20 osób już zostało zatrzymanych.
Nowy minister finansów to człowiek zagadka Mateusz Szczurek to wysokiej klasy specjalista, ale brak mu doświadczenia i zaplecza politycznego.
Tagi: rekonstrukcja rządu, ministerstwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz