Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
duda
29.07.2015 20:25

Obniżenie wieku emerytalnego. Duda chce szybkiej zmiany

Jak najszybciej chce Andrzej Duda złożyć projekt obniżenia wieku emerytalnego. Prezydent elekt, który zacznie pełnić nową funkcję 6 sierpnia w wywiadzie dla TVP ujawniła, że wiek emerytalny i podwyższenie kwoty wolnej od podatku to dla niego priorytety, którymi zajmie się w pierwszej kolejności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk)

Prezydent elekt w wywiadzie dla TVP Kraków nie sprecyzował jednak czy projekty trafią do Sejmu jeszcze przed wyborami. Andrzej Duda ma nadzieję, że propozycje będą gotowe "w najbliższych tygodniach, miesiącach".

- Nie chcę w tej chwili deklarować czy na pewno to będzie przed wyborami, czy też po wyborach, aczkolwiek nie ukrywam, że zależy mi tutaj bardzo na czasie - tłumaczył prezydent elekt.

Przypomniał, że podczas jednej z debat prezydenckich wspomniał, że projekty w sprawie obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku złoży w pierwszym roku swojej kadencji. - Ale chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej - dodał.

Andrzej Duda mówił również o kompletowaniu składu swojej kancelarii. - 7 sierpnia wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o kwestie personalne - powiedział prezydent elekt, dodając, że wszystkie funkcje zostały już rozdzielone.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta odbędzie się w przyszły czwartek 6 sierpnia. Ceremonia przed połączonym izbami Sejmu i Senatu rozpocznie się o godzinie 10:00.

Tagi: duda, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz