Notowania

budowa dróg
27.11.2012 21:46

Obwodnica Żyrardowa otwarta. 15 km budowali 3 lata

Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA powiedziała, że ruch na obwodnicy ruszył tuż przed godz. 20.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

Dziś wieczorem otwarta została obwodnica Żyrardowa - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Dzięki obwodnicy miasto ominie uciążliwy ruch tranzytowy. Budowa 15-kilometrowej trasy trwała ponad trzy lata i kosztowała 212 mln zł.

Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA powiedziała, że ruch na obwodnicy ruszył tuż przed godz. 20.

Obwodnica biegnąca w ciągu drogi krajowej nr 50 została zrealizowana jako dwukierunkowa trasa z jedną jezdnią o trzech pasach ruchu. Rozwiązanie takie, które umożliwia wyznaczenie naprzemiennie pasów do wyprzedzania, jest skutecznym sposobem na zmniejszenie liczby wypadków, a co za tym idzie, poprawy bezpieczeństwa ruchu.

Droga zlokalizowana jest na terenie gmin Wiskitki i Radziejowice, w powiecie żyrardowskim, po południowo-zachodniej stronie Żyrardowa.

Obwodnica ma 15 km długości i była budowana przez ponad trzy lata. Planowo inwestycja miała zakończyć się po dwóch. Termin ukończenia inwestycji przesuwano z kilku powodów, m.in. braku odpowiedniej dokumentacji czy kłopotów finansowych jednego z wykonawców. Obwodnicę ostatecznie wybudowało konsorcjum firm Boegl a Krysl Czechy, Boegl a Krysl Polska oraz Pol-Dróg.

Czytaj więcej w Money.pl
Stracili kontrakt na budowę. Co dalej z A1? Firma SRB straciła kontrakt na budowę jednego z odcinków autostrady A1 - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.
Kłócą się o A4. Chcą 675 milionów złotych Jeden ze współwykonawców domaga się wypłaty zaległych płatności. Co na to GDDKiA?
Zastąpili piasek gliną. Śledztwo ruszyło _ Prokuratorzy chcą zbadać, czy urzędnicy generalnej dyrekcji mieli prawo wprowadzić taką zmianę i w jakich okolicznościach do tego doszło. _
Tagi: budowa dróg, gddkia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz