Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ochrona środowiska w Polsce. W Poznaniu powstanie spalarnia śmieci za 725 milionów złotych

0
Podziel się:

Jak poinformowała Komisja Europejska, realizowany projekt zapewni mieszkańcom Poznania i okolic przyjazny dla środowiska i oszczędny system gospodarowania odpadami.

Ochrona środowiska w Polsce. W Poznaniu powstanie spalarnia śmieci za 725 milionów złotych
(Jacek Dominski/REPORTER)
bEDsMzit

Komisja Europejska zatwierdziła ponad 82 milionów euro z funduszy spójności na inwestycje związane z gospodarką odpadami w Poznaniu i dziewięciu sąsiednich gminach. Z tych środków w stolicy Wielkopolski powstaje już między innymi spalarnia śmieci.

Jak poinformowała Komisja Europejska, realizowany projekt zapewni mieszkańcom Poznania i okolic przyjazny dla środowiska i oszczędny system gospodarowania odpadami. Inwestycja, która wykonywana jest w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ma przynosić korzyść 740 tys. osób.

Całkowity koszt inwestycji, której najdroższym elementem jest właśnie spalarnia, to 229 mln euro, z czego z funduszy spójności zostanie wyłożonych 82 mln euro.

bEDsMziv

Poznańska spalarnia śmieci, której koszt szacuje się na 725 mln zł, ma być gotowa za dwa lata i przetwarzać 210 tys. ton odpadów rocznie. Jest częścią budowanego przez Poznań i okoliczne samorządy systemu gospodarki odpadami.

Cały projekt kosztuje ponad 1 mld zł. To największy projekt inwestycyjny Poznania i pierwsza inwestycja na taką skalę realizowana w Polsce przez samorząd w formule PPP - partnerstwa publiczno-prywatnego.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDsMziW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)