Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od soboty następuje zniesienie zakazu tranzytu m.in. mleka z państw UE

0
Podziel się:

Zakaz został wprowadzony 28 marca tego roku w związku z pojawieniem się pryszczycy w krajach europejskich

Główny Lekarz Weterynarii uchylił od soboty zakaz tranzytu przez Polskę do Rosji z państw europejskich, w tym UE, z Europy Wschodniej i krajów nadbałtyckich m.in. mleka i jego przetworów - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii.

'Z dniem 11 maja o godz. 24.00 uchylam zakaz tranzytu niektórych towarów z państw europejskich, łącznie z państwami Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i państw nadbałtyckich do Rosji' - powiedział Główny Lekarz Weterynarii Andrzej Komorowski w piątek na konferencji prasowej.

Przez Polskę będzie można już przewozić mleko i jego przetwory poddane obróbce termicznej w temperaturze poniżej 72 stopni Celsjusza, konserwy sterylizowane i pasteryzowane, ryby, drób żywy, mięso drobiowe, jaja i proszek jajeczny oraz karmę dla zwierząt podlegającą kontroli weterynaryjnej. Uchylenie zakazu dotyczy również owoców morza i ich przetworów, piskląt jednodniowych, przetworów mięsa drobiowego, jaj wylęgowych i konsumpcyjnych. Obowiązuje nadal zakaz tranzytu z Francji, Irlandii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Zakaz został wprowadzony 28 marca tego roku w związku z pojawieniem się pryszczycy w krajach europejskich.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)