Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ojciec Rydzyk narzeka. Miał dostać pieniądze na geotermię, a nie dostał

Ojciec Rydzyk narzeka. Miał dostać pieniądze na geotermię, a nie dostał

Mimo że rządzi PiS, wcale nie jest nam łatwiej - uważa ojciec Tadeusz Rydzyk Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
Mimo że rządzi PiS, wcale nie jest nam łatwiej - uważa ojciec Tadeusz Rydzyk

Toruński redemptorysta żali się, że jego geotermalne przedsięwzięcie napotyka na problemy. I że wszystko bardzo długo trwa. Mimo że rządzi PiS.

- Mam zaufanie do rządzących bardzo ograniczone. To wszystko powinno już być i działać. Dwa i pół roku walczymy o to, co otrzymują inni obywatele - wyznał ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z PAP, którą relacjonuje forsal.pl.

Zakonnik odniósł się w ten sposób do dotacji na toruńską geotermię. Została ona wstrzymana za czasów rządów PO-PSL, jednak ostatnio, o czym pisaliśmy w money.pl, pojawiły się informacje, że rząd PiS jednak zapewni finansowanie. Ze słów redemptorysty wynika jednak, że sprawa nie jest taka prosta.

- Myślałem, że gdy przyjdą rządy PiS, to nie będzie takiej blokady. Zastanawiam się, czy bariery, na które napotykamy, związane są z jakimś lobby, poprzednimi ideologiami czy działaczami. Nie wiem, co to jest. Być może nieudaczność, bylejakość pracy, jeżeli dwa i pół roku walczymy o to, żeby była ciepłownia - zastanawia się ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z PAP.

Zobacz też: Wiemy, skąd bezdomny Stanisław miał pieniądze na auta dla o. Rydzyka

 

 

I zapewnia, że nie chce być traktowany lepiej niż inni Polacy. Zauważa przy tym, że dotacja jest wprawdzie przyznana, lecz nie oznacza to, że jest dana.

- Do tego trzeba mieć jeszcze pożyczkę i własne środki - zauważa Tadeusz Rydzyk.

I narzeka, że pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na Geotermię Toruń mogłaby być udzielona na 6 proc. Tymczasem inni, jak twierdzi zakonnik, otrzymywali ją na zaledwie 1,5 proc.

Czytaj także
Polecane galerie
Bogo
2018-05-24 15:08
Nie ma na niepelnosprawnych ,brakuje pieniędzy na500 .Ojciec Rydzyk jako chrześcijanin troszczy się o tylko jego rozwój ,aby zarobić jeszcze większą kasę.To jest miłosierdzie,to jest jego katolicyzm.Ale tak wygląda jego filozofia,nie innym tylko sobie nawet nie swojej rodzinie w Olkuszu.
fgt
2018-02-26 11:48
Gdyby u nas była partia "neutralna" pomiędzy. Która ogłosiłaby: nie przyjmowanie uchodźców, odłączenie kościoła od państwa, podatki dla kościoła, katolicy nie chcą, aby kościół, był połączony z państwem tak, jak jest teraz. To co idzie na nich, niech dadzą emerytom. Wspieranie inwestorów, a nie "bicie" za to, że im się chce! obniżenie zus-ów, tak, aby każdy pracodawca mógł sobie finansowo pozwolić na zatrudnienie pracowników na pełen etap, bo i tak na emeryturę z tego idą "ochłapy", składki są nie adekwatne do zarobków i cen. Polska to nie Niemcy. Gospodarka, by ruszyła. Dobry rodzic inwestuje w dzieci a nie daje. To samo tutaj, ludzie powinni mieć możliwość zarabiać, a nie otrzymywać sociale.
parafianin
2018-02-26 11:35
znalem proboszcz a z miejscowosci ciche kolo olecka.lata 60-70 jego dzien wygladal tak:szybki paciorek,potem gumowe buy i do obory.sprzatynol to co swinki nagnoily . nakarmil je krowy wydoili
wyprowodzil na lake polgodzinna msza skromne sniadonie plug na woz i jechal w pole.GDZIE SA DZIS TACY SLYDZYBOZY?
Pokaż wszystkie komentarze (282)