Notowania

Ojciec Rydzyk narzeka. Miał dostać pieniądze na geotermię, a nie dostał

Toruński redemptorysta żali się, że jego geotermalne przedsięwzięcie napotyka na problemy. I że wszystko bardzo długo trwa. Mimo że rządzi PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Mimo że rządzi PiS, wcale nie jest nam łatwiej - uważa ojciec Tadeusz Rydzyk

- Mam zaufanie do rządzących bardzo ograniczone. To wszystko powinno już być i działać. Dwa i pół roku walczymy o to, co otrzymują inni obywatele - wyznał ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z PAP, którą relacjonuje forsal.pl.

Zakonnik odniósł się w ten sposób do dotacji na toruńską geotermię. Została ona wstrzymana za czasów rządów PO-PSL, jednak ostatnio, o czym pisaliśmy w money.pl, pojawiły się informacje, że rząd PiS jednak zapewni finansowanie. Ze słów redemptorysty wynika jednak, że sprawa nie jest taka prosta.

- Myślałem, że gdy przyjdą rządy PiS, to nie będzie takiej blokady. Zastanawiam się, czy bariery, na które napotykamy, związane są z jakimś lobby, poprzednimi ideologiami czy działaczami. Nie wiem, co to jest. Być może nieudaczność, bylejakość pracy, jeżeli dwa i pół roku walczymy o to, żeby była ciepłownia - zastanawia się ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z PAP.

Zobacz też: Wiemy, skąd bezdomny Stanisław miał pieniądze na auta dla o. Rydzyka

I zapewnia, że nie chce być traktowany lepiej niż inni Polacy. Zauważa przy tym, że dotacja jest wprawdzie przyznana, lecz nie oznacza to, że jest dana.

- Do tego trzeba mieć jeszcze pożyczkę i własne środki - zauważa Tadeusz Rydzyk.

I narzeka, że pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na Geotermię Toruń mogłaby być udzielona na 6 proc. Tymczasem inni, jak twierdzi zakonnik, otrzymywali ją na zaledwie 1,5 proc.

Tagi: geotermia, ojciec rydzyk, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2018

DyzioTen kombinator zawsze będzie nie nażarty.Takich obłudników po prostu trzeba karać.

22-02-2018

katolikDLaczego to szatańskie stworzenie nie zajmuje się tym do czego jest powołany.

22-02-2018

kara boska przyjdzie..."biedny" pazerny biznesmen udający księdza...

Rozwiń komentarze (284)