Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ojciec Rydzyk narzeka. Miał dostać pieniądze na geotermię, a nie dostał

Ojciec Rydzyk narzeka. Miał dostać pieniądze na geotermię, a nie dostał

Mimo że rządzi PiS, wcale nie jest nam łatwiej - uważa ojciec Tadeusz Rydzyk Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
Mimo że rządzi PiS, wcale nie jest nam łatwiej - uważa ojciec Tadeusz Rydzyk

Toruński redemptorysta żali się, że jego geotermalne przedsięwzięcie napotyka na problemy. I że wszystko bardzo długo trwa. Mimo że rządzi PiS.

- Mam zaufanie do rządzących bardzo ograniczone. To wszystko powinno już być i działać. Dwa i pół roku walczymy o to, co otrzymują inni obywatele - wyznał ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z PAP, którą relacjonuje forsal.pl.

Zakonnik odniósł się w ten sposób do dotacji na toruńską geotermię. Została ona wstrzymana za czasów rządów PO-PSL, jednak ostatnio, o czym pisaliśmy w money.pl, pojawiły się informacje, że rząd PiS jednak zapewni finansowanie. Ze słów redemptorysty wynika jednak, że sprawa nie jest taka prosta.

- Myślałem, że gdy przyjdą rządy PiS, to nie będzie takiej blokady. Zastanawiam się, czy bariery, na które napotykamy, związane są z jakimś lobby, poprzednimi ideologiami czy działaczami. Nie wiem, co to jest. Być może nieudaczność, bylejakość pracy, jeżeli dwa i pół roku walczymy o to, żeby była ciepłownia - zastanawia się ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z PAP.

Zobacz też: Wiemy, skąd bezdomny Stanisław miał pieniądze na auta dla o. Rydzyka

 

 

I zapewnia, że nie chce być traktowany lepiej niż inni Polacy. Zauważa przy tym, że dotacja jest wprawdzie przyznana, lecz nie oznacza to, że jest dana.

- Do tego trzeba mieć jeszcze pożyczkę i własne środki - zauważa Tadeusz Rydzyk.

I narzeka, że pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na Geotermię Toruń mogłaby być udzielona na 6 proc. Tymczasem inni, jak twierdzi zakonnik, otrzymywali ją na zaledwie 1,5 proc.

Czytaj także
Polecane galerie
Jurek
2018-06-23 14:29
Dostanie, dostanie
Księgowy GetBack -
2018-06-23 13:25
Niech twoja specjalistka przeksięguje kasiorę z tematu "Muzeum" i po ptokach.
Bogo
2018-05-24 15:08
Nie ma na niepelnosprawnych ,brakuje pieniędzy na500 .Ojciec Rydzyk jako chrześcijanin troszczy się o tylko jego rozwój ,aby zarobić jeszcze większą kasę.To jest miłosierdzie,to jest jego katolicyzm.Ale tak wygląda jego filozofia,nie innym tylko sobie nawet nie swojej rodzinie w Olkuszu.
Pokaż wszystkie komentarze (284)