Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Sejm za dalszymi pracami nad opłatą paliwową. Oto posłowie, którzy poszli na przekór swoim partiom

21
Podziel się:

Jacek Tomczak z PO i Łukasz Rzepecki z PiS - to posłowie, którzy w sprawie opłaty paliwowej zagłosowali na przekór swoim partiom. Z kolei Bogdan Latosiński z Prawa i Sprawiedliwości nie mógł się zdecydować i wstrzymał się od głosu.

Sejm za dalszymi pracami nad opłatą paliwową. Oto posłowie, którzy poszli na przekór swoim partiom
(PAP/Leszek Szymański)

Tomczak to jedyny poseł Platformy, który zagłosował inaczej niż koledzy. Co ciekawe, nie zabierał głosu podczas środowej burzliwej debaty w Sejmie i jego decyzja jest zaskoczeniem.

Inaczej jest w przypadku posła Rzepeckiego, który dzięki swojemu płomiennemu przemówieniu stał się gwiazdą. - Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z PiS, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali te podpisy pod ustawą. Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa, skończywszy na żywności, usługach transportowych - apelował z sejmowej mównicy młody poseł.

Zobacz także: Zobacz wystąpienie Łukasza Rzepeckiego:

Na chwilę przed głosowaniem Rzepecki podtrzymał swoje stanowisko. - Tak obiecałem wyborcom w swoim okręgu, ale i obywatelom naszego kraju, bo nie jestem za podnoszeniem podatków - powiedział w TVN24.

Zapewnił, że nie miał rozmowy dyscyplinującej ze starszymi kolegami z klubu PiS. Powiedział też, że nie boi się wyrzucenia z partii. - Jeśli mnie wyrzucą, wyrzucą też program PiS. W kampanii wyborczej politycy PiS mówili, że będą przeciw podnoszeniu podatków - przypomniał młody poseł.

I podczas głosowania opowiedział się - jako jedyny z PiS - za odrzuceniem projektu ustawy. Drugi wyjątek w partii Jarosława Kaczyńskiego to poseł Bogdan Latosiński - ten parlamentarzysta wstrzymał się z kolei od głosu.

Mateusiak-Pielucha tak tłumaczyła Polskiej Agencji Prasowej tę nagłą zmianę: - Mieliśmy rozmowę na klubie, przekonano nas argumentami. Przyznała, że wcześniej nie znała szczegółów projektu. - Ale później wyjaśniono nam o co w nim chodzi, dlatego popieramy ten projekt - dodała posłanka.

W środowym głosowaniu Sejm opowiedział się za dalszymi pracami nad opłatą paliwową. Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych zostanie teraz skierowany do prac w komisjach.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
mamok
7 lat temu
Do tego trzeba doliczyć wypady Jarka cyrkowca - drabinkowca do Krakowa . KIEDY MA MIESIĄCZKĘ .O tym nikt nie pisze ile to kosztuje .
Gosc25
7 lat temu
Sobie z koryta niech zabiera a nie od zwyklych ludzi co zamarne pieniadze robia w naszym kraju.Złodzieje
jabol
7 lat temu
pytanie - dlaczego PiS strzela sobie łuku w jaja? Przeciez sam prosi sie o przegrana. Czy Putin macza w tym palce.
Maria
7 lat temu
Niedługo wybory i trzeba będzie "podziękować" tym pasożytom za wszystko co nas spotkało z ich strony.
rof
7 lat temu
Zamiast zabierać pieniądze z naszych kieszeni lepiej niech zaczną wykorzystywać pieniądze z Unii. Miliardy zł się marnuje bo ten nieudolny rząd nie potrafi rozpisać biznes planu na budowę odcinka drogi. Za 3 lata kończy się taka kasa z Unii, a rząd zamiast wykorzystać 3 ostatnie lata woli zapierniczyć swojemu wyborcy który i tak na nich potem zagłosuje. To jest patologia. Do wyborców PiSu nie trafiają żadne argumenty. Jak koń z klapkami na oczach.
...
Następna strona