Notowania

opłaty za autostrady
04.08.2014 09:49

Opłaty za autostrady. Boni: "System nieprzystosowany do natężenia ruchu"

Obecnie opłaty za przejazd autostradami pobierane są w specjalnych bramkach, przez co powstają ogromne zatory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)
Michał Boni

_ - Gigantyczne korki w ostatni weekend pokazują, że konieczne są zmiany w systemie poboru opłat na polskich drogach. Muszą one zostać wprowadzone jak najszybciej _ - uważa Michał Boni, gość radiowej Trójki.

Obecnie opłaty za przejazd autostradami pobierane są w specjalnych bramkach, przez co powstają ogromne zatory. Zdaniem byłego ministra administracji i cyfryzacji, a obecnie europosła PO, ten system nie jest przystosowany do natężenia ruchu na polskich drogach, zwłaszcza w okresie wakacyjnych wyjazdów. Jak dodał Michał Boni, trzeba wypracować odpowiednie rozwiązania, aby z jednej strony opłaty były pobierane, a z drugiej nie powodowało to utrudnień na drogach.

Według byłego ministra administracji i cyfryzacji jednym z rozwiązań problemu korków przy bramkach autostradowych jest zastosowanie na szerszą skalę elektronicznego systemu poboru opłat. Michał Boni podkreślił, że nowoczesne technologie znacznie ułatwiają życie ludziom, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań do ich wprowadzenia. Musi to być jednak zrobione w sposób przejrzysty i sprawny.

W weekend wielu kierowców utknęło wielokilometrowych korkach przy bramkach poboru opłat. Gigantyczne zatory tworzyły się między innymi na autostradach A1 i A4. Wczoraj wicepremier i minister infrastruktury Elżbieta Bieńkowska przyznała, że obecny system płacenia za przejazd drogami jest zły i wymaga pilnych zmian. Jak jednak dodała, taka reforma wymaga czasu.
Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: opłaty za autostrady, opłaty drogowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz