Notowania

władimir putin
31.12.2014 20:02

Orędzie Putina na nowy rok: "Innej recepty nie ma"

Wystąpienie zostało wyemitowane na rosyjskim dalekim wschodzie, gdzie już od kilku godzin jest rok 2015.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bohan / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Prezydent Rosji powiedział w orędziu noworocznym, że _ powrót Krymu do domu _ na zawsze pozostanie jednym z kluczowym wydarzeń w historii Rosji. Orędzie wyemitowano na rosyjskim dalekim wschodzie, gdzie już od kilku godzin jest rok 2015.

Putin podziękował Rosjanom za jedność i gotowość do obrony interesów państwa w kończącym się roku 2014._ - Miłość Ojczyzny - to jedno z najmocniejszych, wzniosłych uczuć. Przejawiła się w pełni w braterskim wsparciu mieszkańców Krymu i Sewastopola, gdy zdecydowanie postanowili powrócić do domu rodzinnego _ - powiedział prezydent Rosji.

W marcu Moskwa włączyła ukraiński Krym w skład Federacji Rosyjskiej. W związku z zaanektowaniem Krymu oraz za wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy państwa zachodnie nałożyły na Rosję sankcje.

Putin, jak pisze Reuters, staje obecnie w obliczu największych wyzwań podczas swych 15-letnich rządów; gospodarka pogrąża się w recesji z powodu zachodnich sankcji i spadających cen ropy naftowej - głównego produktu eksportowego Rosji.

Prognozy na rok 2015 przewidują możliwy spadek PKB co najmniej o 4 proc. jeśli ceny ropy pozostaną na poziomie 60 dol.

_ - W rozpoczynającym się nowym roku musimy wspólnie rozwiązać niemało zadań i rok ten będzie taki, jakim sami go uczynimy _ - powiedział prezydent Rosji. Zaapelował do współobywateli o efektywną, twórczą pracę. _ Innej recepty nie ma _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: władimir putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz