Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orlen uspokaja kierowców. Nie będzie podwyżek cen paliw

174
Podziel się

- Robimy wszystko, aby ceny benzyny były jak najniższe – powiedział członek zarządu PKN Orlen Zbigniew Leszczyński na konferencji prasowej. I pokazał dziennikarzom dowody.

Orlen odpowiada na spekulacje dotyczące ceny benzyny
Orlen odpowiada na spekulacje dotyczące ceny benzyny (Jacek Turczyk)
bDJHOJed

- Robimy wszystko, aby ceny benzyny były jak najniższe – powiedział członek zarządu PKN Orlen Zbigniew Leszczyński na konferencji prasowej. I pokazał dziennikarzom dowody.

Efektownie wyglądał zwłaszcza wykres pokazany na baryłce do ropy i baku od paliwa. Jedna strzałka obrazowała wzrost cen ropy w ostatnim roku, a druga – najpopularniejszej benzyny 95. Pierwsza wzrosła o 61 proc. a druga o 11. Według Orlenu jest to ilustracja niewielkich związków między rynkami ropy a paliwami, które kupujemy na ich stacjach.

- Na czym się zarabia w tym biznesie? Liczą się klient i marża. Klient jest ważniejszy, bo to on kupuje. Jeśli się go straci ze względu na ceny ropy, to go się traci – dodawał w rozmowie z dziennikarzami główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski.

bDJHOJef
Zobacz także: Orlen deklaruje, że nie podniesie cen z powodu opłaty emisyjnej

Podkreślił on, że nigdy nie jest tak, że zmiany cen ropy przekładają się bezpośrednio na koszt benzyny na stacjach paliw. Wynika to m. in. ze struktury dochodów takich placówek. - 70 proc. zysków ze stacji to paliwa, 30 proc. to inna sprzedaż – powiedział. Podkreślił, że ten drugi wskaźnik ma w założeniach firmy odgrywać coraz większą rolę.

Zapytany przez money.pl o możliwość wzrostu ceny ropy przed wyjazdami wakacyjnymi stwierdził, że pozostaje w tej sprawie optymistą. - To zależy od sytuacji międzynarodowej. Na nią wpływu nie mamy – zaznaczył.

bDJHOJel

Ale podkreślił także, że jego zdaniem obecnie ceny ropy osiągają swój szczyt i wkrótce zaczną spadać. Jego zdaniem popyt na ten surowiec przypomina mu lata 2003-2007, czyli tuż przed światowym kryzysem finansowym. I że wprawdzie kraje OPEC ustaliły, że na razie nie zwiększają wydobycia, ale wkrótce mogą to zrobić Amerykanie.

bDJHOJeG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(174)
Xd
3 lata temu
Zrobili cenę o prawie 1 zł wyższą i wmawiają przy tym jacy są dobrzy bo już nie podniosą !!! Wmawiają ,że i tak jest tanio ?! Toż to CHAMSTWO w CZYSTEJ POSTACI !!!!!!!!!! OBŁUDNICY z czym do ludzi !!!!!!!!!!!!!
giwa
3 lata temu
cena paliwa w naszym kraju jest wypadkowa zobowiazan pis tak aby wygrac wybory
edzio
3 lata temu
Jaja sobie pajac robi z ludzi. Marża Orlenu sięga 1 zł /litr. PiSie wydatki socjalne, dotowanie Rydzyka i lewa kasa dla rządu to priorytet. NARODOWY koncern ma najwyższe ceny na stacjach. Wyższe od Shell i drobnych prywatnych.
bDJHOJeH
Emeryt który ...
3 lata temu
Co mnie to obchodzi -co robicie jedno wiem na pewno KŁAMIECIE !
Paweł
3 lata temu
'Orlen uspokaja, nie będzie podwyżek cen paliw' Drogi Orlenie...te podwyżki już są i to olbrzymie..
...
Następna strona