Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Osiągnięcie wieku i na emeryturę. Decyduje się na to aż 83 proc. Polaków

164
Podziel się:

Polacy po osiągnięciu wieku emerytalnego chętnie kończą pracę. Jak informuje wiceminister Marcin Zieleniecki, na taki krok decyduje się ok. 83 proc. Polaków.

Aż 83 proc. Polaków nie kontynuuje pracy po przejściu na emeryturę
Aż 83 proc. Polaków nie kontynuuje pracy po przejściu na emeryturę

Wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki w TVP3 Gdańsk stwierdził, że znaczna większość Polaków po osiągnięciu wieku emerytalnego nie kontynuuje pracy. Zieleniecki powiedział, że na zakończenie aktywności zawodowej decyduje się aż 83 proc. rodaków.

Prawo i Sprawiedliwość przywróciło niższy wiek emerytalny. Dla kobiet do 60. roku życia, a dla mężczyzn do 65. Wcześniej koalicja PO i PSL podniosła próg wiekowy do 67 lat i wyrównała go płciowo.

Wiceminister rodziny Marcin Zieleniecki, na antenie TVP3 Gdańsk, podkreślał, że po zmianach wprowadzonych przez PiS to ubezpieczony decyduje, kiedy zakończyć pracę.

- Przywróceniu wieku emerytalnego 60 i 65 lat, towarzyszyła zmiana podejścia do emerytury. Przekazujemy decyzję o zakończeniu aktywności zawodowej samemu ubezpieczonemu – stwierdził Zieleniecki.

- Jeśli pracujemy po osiągnięciu wieku emerytalnego i opłacamy składki, to nasza emerytura będzie wyższa. Dłuższej pracy sprzyja bardzo dobra sytuacja na rynku pracy – dodał minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Ponad 9000 zł. To najwyższa emerytura, jaką ZUS przyznał w ostatnich latach
praca
emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(164)
Ewa
4 lata temu
Wcale się nie dziwię, dzis pracodawcy obciążają tyloma obowiazkami jednego pracownika że spokojnie mozna by obdzielic trzech pracowników, obnizaja koszty, kosztem pracownika.Kodeks pracy mówi o 40 godzm czsi pracy w tygodniu, a naprawdę pracownicy pracuja po 10 do 12 godzin za marne gorsze.Dzisiaj pracownik nie jes doceniany.wiec jak sie dziwic komus kto osiągnął wiek emerytalny, że chce odejść, on poprostu chce wkonncu odpocząć, i jak sie później okaże za marna emeryturę.
ADAM
4 lata temu
Ja bym tęż pracował żeby emerytury były dziedziczone ale nie mam napisane na plecach ile będę żył , i dlatego pobieram emeryturę i chciałbym ją pobierać przez 28 lat bo to są moje pieniądze złożone w ZUS niech państwo się zastanowi nad dziedziczeniem emerytur a ludzie będą pracować do śmierci jak chciał RUDY 3 lata temu.
Michał
4 lata temu
Powód jest tylko jeden i nie trzeba byc profesorem socjologii, żeby wiedzieć czemu. Powodem są NISKIE PENSJE !!!! Jeśli zarabialibyśmy 2-3 krotnie więcej niż obecnie to każdy wolałby jeszcze popracować kilka lat, a tak to bierze emeryture i do pracy dodatkowej
Srosz
4 lata temu
I bardzo OK.Należy się kto swoje przepracował.Całe szczęście że pis odkręcił 67 lat ryżego oszusta.
emerytka
4 lata temu
emeryci sobie dorabiaja ale nie w polsce szanowny zusie, jaka placa taki wyjazd
...
Następna strona