Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
26.09.2018 19:26

Osiągnięcie wieku i na emeryturę. Decyduje się na to aż 83 proc. Polaków

Polacy po osiągnięciu wieku emerytalnego chętnie kończą pracę. Jak informuje wiceminister Marcin Zieleniecki, na taki krok decyduje się ok. 83 proc. Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
Aż 83 proc. Polaków nie kontynuuje pracy po przejściu na emeryturę

Wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki w TVP3 Gdańsk stwierdził, że znaczna większość Polaków po osiągnięciu wieku emerytalnego nie kontynuuje pracy. Zieleniecki powiedział, że na zakończenie aktywności zawodowej decyduje się aż 83 proc. rodaków.

Prawo i Sprawiedliwość przywróciło niższy wiek emerytalny. Dla kobiet do 60. roku życia, a dla mężczyzn do 65. Wcześniej koalicja PO i PSL podniosła próg wiekowy do 67 lat i wyrównała go płciowo.

Wiceminister rodziny Marcin Zieleniecki, na antenie TVP3 Gdańsk, podkreślał, że po zmianach wprowadzonych przez PiS to ubezpieczony decyduje, kiedy zakończyć pracę.

- Przywróceniu wieku emerytalnego 60 i 65 lat, towarzyszyła zmiana podejścia do emerytury. Przekazujemy decyzję o zakończeniu aktywności zawodowej samemu ubezpieczonemu – stwierdził Zieleniecki.

- Jeśli pracujemy po osiągnięciu wieku emerytalnego i opłacamy składki, to nasza emerytura będzie wyższa. Dłuższej pracy sprzyja bardzo dobra sytuacja na rynku pracy – dodał minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ponad 9000 zł. To najwyższa emerytura, jaką ZUS przyznał w ostatnich latach

Tagi: praca, emerytura, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2018

gorszywyborcaJaki wybór?Czy będąc mężczyzną mam prawo wyboru w wieku 60 lat zadecydować czy przejść na emeryturę czy dalej pracować.NIE!!!!!!!!!!!!!!!!To jest … Czytaj całość

27-09-2018

2+2=PiS zróżnicował wiek emerytalny ale za to pozostawił mężczyznom wyższy od faktycznego wskaźnik dożycia.

26-09-2018

nikna emeryturę idą pracownicy którzy pracowali a pierdzistołki pracują do śmierci

Rozwiń komentarze (164)