Notowania

Oszustwo "na pracownika socjalnego". Policja ujawnia schemat

Kilka tysięcy złotych straciła starsza kobieta, która padła ofiarą oszustki podającej się za pracownicę pomocy społecznej. Policja i MOPS przestrzegają przed podobnymi działaniami przestępców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Około 50-letnia kobieta, podając się za pracownika socjalnego, odwiedziła seniorkę w sobotę koło godziny 12, oferując pomoc w uzyskaniu dofinansowania na zakup leków. Kobieta wpuściła ją do mieszkania - opisuje sprawę sądecka policja.

Po krótkiej rozmowie, rzekoma pracownica socjalna poprosiła o rozmienienie pieniędzy. W ten sposób poznała miejsce, gdzie jej ofiara trzyma oszczędności. Później stwierdziła, że chce poznać warunki mieszkaniowe i skierowała seniorkę do innego pomieszczenia. Wykorzystała czas, aby zabrać wszystkie pieniądze i zbiec.

"Schemat działania oszustów się powtarza. Chcąc ustalić gdzie seniorzy przechowują swoje pieniądze proszą ich o rozmienienie zazwyczaj 100 lub 200 złotych. Obserwując do której szafki podchodzi właściciel domu i z której półki zabiera pieniądze, wie już gdzie ich szukać" - informuje policja.

Zobacz także: "Gigantyczne nieporozumienie". Emocje w programie "Money. To się liczy":

Jak przypominają funkcjonariusze pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej można zweryfikować. Musza mieć przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, stanowiskiem służbowym, numerem legitymacji, pieczęcią i podpisem osoby wystawiającej ten dokument.

Policja zwraca też uwagę na fakt, że do zdarzenia doszło w sobotę, który nie jest dniem urzędowania takich służb, co już powinno wzbudzić czujność. Jak zaznaczają policjanci, złodzieje zazwyczaj wykorzystują naiwność starszych osób podając się "za handlowca", "za pana z gazowni", "za pracownika wodociągów", czy jak w tym przypadku za "pracownika socjalnego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: policja, na wnuczka, oszuści, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

sędzia Dredza takie okradanie starszych, schorowanych często biednych ludzi to powinien być maksymalny wyrok kary

07-12-2018

jarekNo rzeczywiście , IDENTYFIKATOR to przeszkoda nie do pokonania dla oszustów :-))) Policja przestrzega ... śmiechu warte .

07-12-2018

KLOZETOWYTAK DZIAŁAJĄ LUDZIE Z / PISU-ARU /

Rozwiń komentarze (49)