Notowania

oze
18.11.2016 12:31

W 2017 roku aukcja OZE o wartości kilkunastu miliardów złotych

W przyszłym roku planujemy przeprowadzić aukcję OZE o wartości kilkunastu miliardów złotych - powiedział w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zastrzegł, że jeszcze nie jest to przesądzone, ale "ma taki zamiar". Zasygnalizował, że aukcja określi perspektywę miksu na 10-15 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Podczas paneli w ramach Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce minister energii wskazał m.in., że w dotychczasowych działaniach ministerstwa dotyczących odnawialnych źródeł energii chodzi o to, aby była ona bardziej przewidywalna.

- Dzisiaj dyspozycja mocy bierze z OZE 10 proc. Możemy powiedzieć, że dotychczasowe inwestycje w OZE nam korzyści nie przynoszą. To jest problem, musimy to zrównoważyć - mówił minister.

Pytany, o pozostałą część miksu, jak będzie się rozwijał, nie tylko jeśli chodzi o OZE, Tchórzewski powiedział, że "będziemy to widzieli już w pierwszej aukcji, która jeszcze będzie w tym roku", będzie to jednak aukcja pilotażowa.

- Będzie bardzo duża aukcja na poziomie, zakładam, kilkunastu miliardów złotych w przyszłym roku, która określi wtedy perspektywę na najbliższych 10 lat z perspektywą do 15 lat. W związku z tym przygotowujemy się do bardzo poważnego ruchu finansowego - zasygnalizował minister, potwierdzając też później, że chodzi o aukcję OZE.

Wskazał, że rozporządzenie w tej sprawie zostało zatwierdzone w ministerstwie w środę i trafi teraz do uzgodnień międzyresortowych. - Myślę, że w najbliższym czasie, na przełomie roku, wszyscy zainteresowani będą mieli dostępne zasady; one już są dostępne, ale wtedy te pakiety zostaną dookreślone - zaznaczył Tchórzewski.

Tagi: oze, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2016

kierowcaDlaczego nie prezentuje się w jakim stopni wytwarzają elektrownie wiatrowe bo ja jeżdżąc po Polsce widzę te wiatraki w ok 30% … Czytaj całość

18-11-2016

GóralMoney PL to dopiero propagandowa tuba - marionetki na sznurku UE - takie pierdoły opowiadajcie swoim dzieciom na dobranoc . Przypominam sobie wasze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)