Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Pałka: Zwycięzcą prawyborów w Platformie jest Tusk

0
Podziel się:

Starcie Bronisława Komorowskiego z Radosławem Sikorskim pozwoliło premierowi uniknąć wielu trudnych rozmów.

Pałka: Zwycięzcą prawyborów w Platformie jest Tusk

Jak niewielkim kosztem zawładnąć czasem antenowym i jednocześnie uniknąć trudnych rozmów o gospodarce i finansach publicznych? Zapytajcie Donalda Tuska.

Weekend to doskonały czas na ogłoszenie wyników prawyborów. Relacje i komentarze mają mniejszą konkurencję w mediach i mogą zdominować serwisy informacyjne. I to pomimo faktu, że zwycięzca przedwyborczej batalii był już praktycznie znany od samego jej początku, a z całego kilkutygodniowego zamieszania Polacy najbardziej zapamiętają... nogi posłanki Muchy.

Stąd właśnie mój wniosek, że prawybory w PO tak naprawdę wygrał Donald Tusk. Dzięki zawładnięciu czasem antenowym sprawił bowiem wrażenie, że prawybory wyłonią przyszłego prezydenta Polski. Tusk zobaczył również, jak dzielą się siły w jego partii i _ kto z kim przystaje . Wreszcie udało mu się odsunąć na dalszy plan szereg trudnych tematów, które mogłyby tylko niepotrzebnie popsuć dobre samopoczucie premiera zielonej wyspy _.

ZOBACZ TAKŻE:
Niemcy radzą Grekom: Sprzedajcie wyspy.
Bo o ileż przyjemniej rozmawiać o prawyborach niż o gigantycznym deficycie budżetowym i fatalnym stanie naszych finansów publicznych, które w ślad za Grecją być może doprowadzą nas kiedyś do konieczności sprzedania Wyspy Wolin czy Wawelu.

O ileż przyjemniej rozmawiać o prawyborach niż o kryzysie w strefie euro i naszej drodze do przyjęcia wspólnej waluty. Wszak taka rozmowa niebezpiecznie mogłaby doprowadzić do tego, że wreszcie trzeba by coś zacząć robić, a nie tylko zapowiadać.

A tak, spokój, spokój. I tylko jak wytłumaczyć Polakom tak niską frekwencję w prawyborach? Jak teraz powiedzieć im, by szli na wybory i korzystali z uroków demokracji, skoro sami działacze partyjni pokazali właśnie, co o nich myślą.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

wiadomości
felieton
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)