Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo Islamskie. Dżihadyści apelują o zabijanie Amerykanów i Francuzów

0
Podziel się:

Państwo Islamskie wzywa bojowników, by zabijali obywateli państw tworzących koalicję do walki z dżihadystami w Iraku i Syrii.

Państwo Islamskie. Dżihadyści apelują o zabijanie Amerykanów i Francuzów
(MATEUS/Flickr)

Organizacja Państwo Islamskie skierowała apel do swych bojowników, by zabijali obywateli państw tworzących koalicję do walki z dżihadystami w Iraku i Syrii, głównie Amerykanów i Francuzów - informują media.

W propagandowym nagraniu audio zamieszczonym w internecie rzecznik organizacji Państwo Islamskie (IS) Abu Muhammad al-Adnani zachęcał muzułmanów do zabijania _ każdym sposobem niewiernych _ w tych krajach, które popierają amerykańską i francuską akcję militarną przeciwko IS.

_ - Jeśli możecie zabić niewiernego Amerykanina czy Europejczyka - zwłaszcza plugawego Francuza - lub Australijczyka czy Kanadyjczyka, każdego niewiernego, w tym obywateli państw koalicji przeciw Państwu Islamskiemu, zabijcie go w dowolny sposób _ - powiedział al-Adnani.

Media przypominają o wcześniejszych nagraniach IS, w tym wideo z egzekucji dwóch amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stephena Sotloffa, a także pracownika pomocy humanitarnej Brytyjczyka Davida Hainesa.

Sunnickie ugrupowanie Państwo Islamskie opanowało ostatnio znaczne obszary wschodniej Syrii oraz północnego i zachodniego Iraku, represjonując tam na masową skalę inne wspólnoty religijne, w tym chrześcijan. Na opanowanych przez siebie obszarach Iraku i Syrii Państwo Islamskie ogłosiło kalifat.

Problemy z islamistami to nie tylko domena krajów Zachodu. Zobacz, jak z ekstremistami walczy się w Kosowie:

Prezydent USA Barack Obama autoryzował w tym miesiącu amerykańskie naloty na cele Państwa Islamskiego w Syrii. Naloty takie Amerykanie prowadzą już w Iraku. Oprócz Amerykanów ataki powietrzne w Iraku prowadzą Francuzi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)