Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papandreu: Wkrótce negocjacje na temat nowego rządu

0
Podziel się

Premier Grecji rozpoczął negocjacje w sprawie tworzenia nowego rządu. Już po rozmowie z prezydentem.

Papandreu: Wkrótce negocjacje na temat nowego rządu
(PAP/EPA)
bDSoHiZN

Negocjacje w sprawie nowego rządu koalicyjnego w Grecji rozpoczną się wkrótce - oświadczył dziś premier Grecji Jeorjos Papandreu po spotkaniu z prezydentem Karolosem Papuliasem.

_ - Przyjechałem tu na rozmowy o moim zamiarze przyczynienia się w decydujący sposób do utworzenia rządu współpracy. Aby to osiągnąć, wkrótce rozpoczniemy niezbędne kontakty i spotkania _ - powiedział Papandreu dziennikarzom przed pałacem prezydenckim.

Premier powtórzył, że sformowanie takiego rządu jest konieczne, by zapewnić realizację porozumienia ws. nowego międzynarodowego pakietu pomocowego dla Grecji. _ - Realizacja tego porozumienia jest warunkiem naszego pozostania w strefie euro _ - dodał.

bDSoHiZP

Sprawdź aktualne notowania dolar amerykański
Nie powiedział jednak, czy już umówił się na rozmowy z opozycją, a zwłaszcza ze swoim prawicowym rywalem Antonisem Samarasem, który odmawia sojuszu z socjalistami i w sobotę po raz kolejny zażądał przedterminowych wyborów.

Papandreu po spotkaniu z prezydentem udał się na rozmowy ze swoimi bliskimi współpracownikami, by ustalić dalsze działania - podała publiczna telewizja Net.

_ - Uczynię wszystko, co możliwe, by powstał rząd szerokiej współpracy - deklarował premier przed spotkaniem z Papuliasem. - Brak konsensu mógłby zrodzić w naszych europejskich partnerach niepokój co do tego, czy chcemy pozostać w strefie euro _.

bDSoHiZV

Źródła polityczne uczestniczące w zabiegach o powołanie rządu twierdzą, że negocjacje prowadzi zakulisowo minister finansów Ewangelos Wenizelos, który chciałby pokierować nową koalicją.

Grecki parlament udzielił w nocy z piątku na sobotę wotum zaufania rządowi Papandreu. Premier zwrócił się o nie po ogłoszeniu kilka dni temu zamiaru przeprowadzenia referendum w sprawie nowego międzynarodowego pakietu pomocowego dla Grecji. Zapowiedź ta spowodowała zamieszanie na rynkach finansowych i dezorientację europejskich przywódców. W piątek Wenizelos poinformował, że Ateny wycofały się z tych planów.

Czytaj więcej o działaniach greckiego premiera
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t148160.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;grecji;albo;wszystko;zmienimy;albo;stracimy;kraj,142,0,858766.html) Premier Grecji: Albo wszystko zmienimy, albo stracimy kraj Parlament w Atenach udzielił wotum zaufania rządowi premiera Jeorjosa Papandreu. Oznacza to, że reformy mają szanse na wdrożenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t180018.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/to;nowa;era;dla;grecji;trzeba;kontynuowac;prace,27,0,952859.html) To nowa era dla Greków. Co teraz zrobią? Premier Jeorjos Papandreu wyjawił, kiedy planuje powrót kraju na rynek międzynarodowych obligacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t87361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;grecji;mam;obowiazek;powiedziec;prawde;wszystkim;grekom,76,0,936780.html) "Mam obowiązek powiedzieć prawdę Grekom" Premier Grecji Jeorjos Papandreu prosi coraz bardziej rozgniewanych rządowymi oszczędnościami rodaków o cierpliwość.
bDSoHjaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)