Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak: Pakiet antykryzysowy jeszcze przed wakacjami

0
Podziel się

Wartość pakietu opiewa na ponad 91 mld zł w latach 2009-2010.

Pawlak: Pakiet antykryzysowy jeszcze przed wakacjami
(PAP/Radek Pietruszka)
bEgUpTQR

*Pakiet antykryzysowy może być przyjęty w Sejmie jeszcze przed wakacjami, wynika wypowiedzi wicepremiera i ministra gospodarkiWaldemara Pawlaka. *
_ - Jeśli byłaby wola parlamentarna, to jest możliwe przyjęcie pakietu antykryzysowego przed wakacjami _ - zapowiedział Pawlak na konferencji w ministerstwie gospodarki. Ze słów wicepremiera wynika, że już we wtorek rząd może przyjąć 8 z 12 ustaw w ramach pakietu, które są już technicznie uzgodnione.

Na początku grudnia, rząd przyjął już pakiet działań, które zapewnią stabilność finansową kraju i niezłe tempo wzrostu gospodarczego. Wartość pakietu opiewa na ponad 91 mld zł w latach 2009-2010.

JAK RZĄD WALCZY Z KRYZYSEM
*Rząd ma 22 mld zł na walkę z kryzysem. W pakiecie * Za 2 mld z resort minister Fedak chce pomóc 300 tys. Polaków.
*Kryzysowe plany rządu. Wciąż na papierze * Money.pl sprawdza, na jakim etapie są prace nad projektami, które mają złagodzić skutki spowolnienia gospodarczego.
bEgUpTQT

Na te działania będą składać się m.in. wzrost limitu i poręczeń dla gospodarki i rynku finansowego na poziomie 40 mld zł w 2009 r., kreacja dodatkowej wartej ok. 20 mld zł i prowadzonej głównie przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)
akcji kredytowej dla małych i średnich firm oraz przyspieszenie inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską, które powinny wynieść 16,8 mld złotych.

bEgUpTRu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)