Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak: Polska gospodarka nie zwalnia

0
Podziel się:

Zdaniem wicepremiera wzrost PKB w 2012 roku może być wyższy niż założony w ustawie budżetowej.

Pawlak: Polska gospodarka nie zwalnia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wzrost PKB o 4,3 procent to wynik wyższy od naszych oczekiwań i jeden z najlepszych w Europie - ocenił dziś wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem wzrost PKB w 2012 roku może być wyższy niż założony w ustawie budżetowej - 2,5 procent.

Jak poinformował dziś Główny Urząd Statystyczny, Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2011 roku o 4,3 procent po wzroście o 3,9 procent w 2010 roku. Inwestycje wzrosły o 8,7 procent, natomiast popyt krajowy - o 3,8 procent.

Cytowany w komunikacie resortu gospodarki wicepremier Pawlak zauważa, że głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego w Polsce w ubiegłym roku był rosnący popyt krajowy. Pozytywnie ocenił także wzrost nakładów brutto na środki trwałe. - _ Liczne przedsięwzięcia sektora prywatnego oraz publiczne inwestycje infrastrukturalne pokazały, że nasza gospodarka nie zwalnia _ - dodał.

Według wicepremiera dobre wyniki PKB pozwalają na optymistyczną ocenę sytuacji gospodarczej Polski w tym roku. - _ Trudno dziś o precyzyjne prognozy, jednak według naszych oczekiwań wzrost PKB w 2012 r. może być wyższy niż założony w ustawie budżetowej _ - uważa Pawlak.

Więcej wiadomości dotyczących gospodarki - czytaj w Money.pl
Zaskakujące dane na temat polskiej gospodarki Główny Urząd Statystyczny ogłosił informacje dotyczące PKB za 2011 rok. Wiadomo też jak zmieniało się bezrobocie i sprzedaż. Zobacz ocenę szefa NBP.
Miażdżąca ocena ekonomisty z Waszyngtonu: Niemcy i Francja sabotują strefę euro Znany ekonomista mówi Money.pl, że kryzys to nie sprawka Grecji. _ Gdyby nie Merkel i Sarkozy to ratowanie Europy zajęłoby mniej czasu _.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)