Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak: Umowa gazowa z Rosją kwestią tygodni

0
Podziel się:

Minister gospodarki obawia się problemów z zimowymi dostawami paliwa.

Pawlak: Umowa gazowa z Rosją kwestią tygodni
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier, minister gospodarkiWaldemar Pawlakobawia się problemów z zimowymi dostawami paliwa.

_ - Zbliżamy się do takiego momentu, kiedy trzeba będzie sobie odpowiedzieć, jak będziemy się ogrzewali tej najbliższej zimy _ - powiedział Pawlak w TOK FM.

_ - Jeżeli nie dojdzie do znalezienia takiego pozytywnego rozwiązania, to będzie pewien problem z dostawami gazu _ - przyznał wicepremier i pokreślił, że _ na razie dostawy gazu są realizowane bez żadnych problemów. _Mimo tego umowa jest potrzebna, bo w tej chwili gaz płynie do nas _ tak mówiąc obrazowo często na słowo honoru, potrzebne będzie postawienie kropki nad i _.

Pawlak mówił tez o aneksie do porozumienia rządów Polski i Rosji, dotyczącym zwiększenia dostaw gazu do Polski i wydłużenia ich do 2037 r. PremierDonald Tuskmówił niedawno, że z uwagi na możliwość występowania w Polsce gazu łupkowego, możliwa jest zmiana parafowanego porozumienia z Rosją.

_ - To sprawa najbliższych kilku lat. Być może trzeba będzie mówić o dyskusji czy renegocjacji, żeby te zmiany, dotyczące uzupełnienia dostaw, ograniczyć tylko do kilku lat _ - mówił szef resortu gospodarki.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)