Notowania

zmiany w ofe
10.01.2011 12:03

Pawlak: Zmiany w OFE nie łamią umów

Jego zdaniem pozostawienie pieniędzy w OFE nie daje gwarancji emerytom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że rząd nie łamie umowy społecznej wprowadzając zmiany w systemie emerytalnym. *

W liście otwartym opublikowanym w Gazecie Wyborczej do ministra Michała Boniego pięciorga ekonomistów i twórców reformy emerytalnej twierdzi, że ostatnie decyzje rządu związane z OFE to _ zerwanie umowy społecznej z obywatelami _.

Waldemar Pawlak powiedział, że umowa społeczna jest cały czas zawarta, ale dotyczy ona gwarancji wypłaty emerytury.


POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Wicepremier minister gospodarki dodał, że jeśli rząd nie brałby w tym przypadku pod uwagę uwarunkowań makroekonomicznych, to nawet pozostawienie wszystkich pieniędzy w OFE i tak nie dałoby gwarancji przyszłym emerytom.


POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Pisząc dzisiejszy list, ekonomiści odpowiedzieli na pismo ministra Michała Boniego z ubiegłego tygodnia, który tłumaczył motywy rządu, które były podstawą zmian w OFE.

Składka, którą otrzymują Otwarte Fundusze Emerytalne, zostanie obniżona z 7,3 procent pensji do 2,3 procent. Różnica trafi na indywidualne konta osobiste zarządzane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/fedak;zagarnie;nasze;pieniadze;na;leczenie,44,0,750636.html) Fedak zagarnie nasze pieniądze na leczenie? Minister chce zlikwidować składkę na NFZ. Oznacza to brak możliwości odliczenia jej od podatku, czyli więcej będziemy płacić fiskusowi. Rząd chce po cichu podnieść podatki?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t90489.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gowin;krytykuje;prezydenta;za;decyzje,169,0,750505.html) Gowin krytykuje prezydenta za decyzje Chodzi o skierowanie do Trybunału ustawy o cięciach w budżetówce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komorowski;wtraci;sie;do;zmian;w;ofe,136,0,750472.html) Komorowski wtrąci się do zmian w OFE Prezydent chce brać udział w pracach dotyczących zmian w podziale składek.
Tagi: zmiany w ofe, michał boni, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz