Notowania

prawo
24.08.2018 20:08

Akt oskarżenia w sprawie medycznej spółki PCZ. Kilkaset osób zostało oszukanych na 79 mln zł

Jest akt oskarżenia w sprawie spółki PCZ. Zdaniem Prokuratury Krajowej 675 osób mogło zostać oszukanych na przynajmniej 79 mln zł. Na ławie oskarżonych usiądzie m.in. Romuald Ś., niegdyś uznawany za jednego z najzamożniejszych Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Prokuratura zabezpieczyła majątek o wartości 54 mln zł - w tym auta marki Rolls-Royce

Jest akt oskarżenia w sprawie medycznej spółki PCZ. Według Prokuratury Krajowej 675 osób mogło zostać oszukanych na przynajmniej 79 mln zł. Na ławie oskarżonych usiądzie m.in. Romuald Ś., niegdyś uznawany za jednego z najzamożniejszych Polaków.

Prokuratura Krajowa, poza Romualdem Ś., oskarża jeszcze jego czterech współpracowników o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Miała ona doprowadzić inwestorów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, działać na szkodę wierzycieli, ale i prać brudne pieniądze. Poszkodowanymi są nabywcy obligacji spółki PCZ (Polskie Centrum Zdrowia) oraz finansujący ją bank Millennium.

Aktem oskarżenia objęto również Jana M. oraz Zofię S. Jako biegli rewidenci mieli, według Prokuratury Krajowej, sporządzić "niezgodną ze stanem faktycznym opinię o sprawozdaniu finansowym dla PCZ". PK właśnie skierowała akt do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

*Ulepszona wersja oszustwa "na wnuczka". Zobacz wideo: *

**

**

Mechanizm polegał na publikacji kolejnych, nieodpowiadających rzeczywistości sprawozdań finansowych oraz rozpowszechnianiu nieodpowiadających rzeczywistości raportów finansowych w latach 2012 – 2015. W rzeczywistości sytuacja spółki była coraz gorsza, a jej majątek wyprowadzany był do podmiotów zarządzanych przez Romualda Ś. i współpracowników oraz na rachunki prywatne - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

W ramach śledztwa zabezpieczono majątek o wartości przynajmniej 54 mln zł. Obejmuje on luksusowe auta, np. marki Rolls-Royce, gotówkę, biżuterię, rzadkie numizmaty oraz ekskluzywne apartamenty.

Romuald Ś. jest uznawany za jednego z najbogatszych Polaków. W 2013 r. trafił na listę "Wprost". Tygodnik wycenił jego majątek na ok. 330 mln zł. Był twórcą i jednym z szefów PCZ S.A. Ten medyczny koncern kontrolował liczne szpitale, przychodnie, apteki oraz sanatoria. Zbankrutował jednak wiosną 2015 roku. Dziś firma jest w stanie upadłości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: prawo, pcz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-08-2018

Robert z łodziTa lista najbogatszych powinna nazywać się lista największych złodzieji i oszustów w Polsce

25-08-2018

GrzegorzNareszczie pierwszy rekin uzyskujacy kilkuset procentowe zyski mam nadzieje do pierdla i moze wreszczie z calkowitym przepadkiem majatku .Kiedy za … Czytaj całość

26-08-2018

fxi tak własnie kończa krezusi PO parasol ochrronny sie skonczył i czas teraz odpokutowac ...a Donald sie smieje !!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (89)