Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pensja minimalna dla absolwentów. Minister Rafalska zapowiada koniec niższego wynagrodzenia

0
Podziel się

- Jest już gotowy projekt ustawy dotyczący 12 zł za godzinę pracy - mówiła w money.pl Elżbieta Rafalska. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej z własnej inicjatywy chce też zlikwidować niższe wynagrodzenie minimalne dla osób dopiero wchodzących na rynek pracy.

Pensja minimalna dla absolwentów. Minister Rafalska zapowiada koniec niższego wynagrodzenia
(Wirtualna Polska)
bEgdGmQB

- Jest już gotowy projekt ustawy dotyczący 12 zł za godzinę pracy - mówiła w money.pl Elżbieta Rafalska. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej z własnej inicjatywy chce też dodatkowo zlikwidować niższe wynagrodzenie minimalne dla osób dopiero wchodzących na rynek pracy.

Jak zaznaczyła w programie #dziejesienazywo, projekt ustawy 12-złotowej chce jak najszybciej przeprowadzić przez Sejm.

bEgdGmQD

- Dołożymy tam też regulację, którą uważam od dawna za dyskryminacyjną, a o której niewielu pamięta. Mówi ona o tym, że w pierwszym roku zatrudnienia młodą osobę można wynagradzać na poziomie 80 proc. pensji minimalnej - mówiła minister.

Wyjaśniała, że przepis ten przetrwał u nas z czasów, gdy mieliśmy duże bezrobocie. Jej zdaniem dziś już nie jest potrzebny. W 2016 roku płaca minimalna ma wynieść 1850 zł brutto. W przypadku osób rozpoczynających swoją pierwszą pracę będzie to jeszcze według starych przepisów 1480 zł. Oznacza to, że taka osoba na rękę dostanie ok. 1100 zł.

bEgdGmRe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)