Notowania

Przejdź na
surowce
16.04.2018 18:16

PGNiG chce wydobywać gaz z dna Morza Śródziemnego

Miałyby uzupełnić źródła dostaw na szelfie norweskim i w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fot. Wojciech Strozyk REPORTER)
Piotr Woźniak, szef PGNiG, w przeszłości był m.in. wiceministrem środowiska.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szuka możliwości zainwestowania w złoża gazu pod Morzem Śródziemnym. Miałyby uzupełnić źródła dostaw na szelfie norweskim i w Polsce.

- Patrzymy zazdrośnie na złoża odkryte w basenie lewantyńskim, w południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego. Bardzo intensywnie penetrujemy możliwości inwestowania tam. Jeśli to się uda, to będzie to bardzo dobre uzupełnienie kierunku północnego - powiedział prezes Piotr Woźniak podczas panelu na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym w Gdańsku.

Podkreślił jednak, że obecnie w kwestii pozyskiwania nowych złóż zasadniczym kierunkiem jest Norwegia, równolegle z basenami polskimi. Przypomniał też, że w 2022 roku spółka chce osiągnąć produkcję minimum 2,5 mld metrów sześciennych z szelfu norweskiego.

- Jesteśmy tam, żeby kupić jak najwięcej złóż gazowych. W zeszłym roku się to nie udało, może uda się w tym - powiedział szef państwowej spółki.

PGNiG będzie szczelinować węgiel kamienny?

W lutym Woźniak informował, że PGNiG jest zainteresowane możliwościami dostaw gazu z takich kierunków jak Liban czy Izrael i współpracą z partnerami z tego regionu.

PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: surowce, górnictwo, pgnig, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2018

Borys PupkaCzyżby tak szybko powstał ten gaz z pontonowców co nie dopłynęli ?

16-04-2018

można ? Można!!!No i udało się ominąć słowo -cypryjskie. :)))

16-04-2018

ipA inne kraje Europy ( z wyłączeniem Ukrainy i Polski) nie zauważyły takiego interesu. Albo są mądrzejsi , albo dziwni.

Rozwiń komentarze (10)