Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

PGNiG chce wydobywać gaz z dna Morza Śródziemnego

10
Podziel się:

Miałyby uzupełnić źródła dostaw na szelfie norweskim i w Polsce.

Piotr Woźniak, szef PGNiG, w przeszłości był m.in. wiceministrem środowiska.
Piotr Woźniak, szef PGNiG, w przeszłości był m.in. wiceministrem środowiska. (Fot. Wojciech Strozyk REPORTER)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szuka możliwości zainwestowania w złoża gazu pod Morzem Śródziemnym. Miałyby uzupełnić źródła dostaw na szelfie norweskim i w Polsce.

- Patrzymy zazdrośnie na złoża odkryte w basenie lewantyńskim, w południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego. Bardzo intensywnie penetrujemy możliwości inwestowania tam. Jeśli to się uda, to będzie to bardzo dobre uzupełnienie kierunku północnego - powiedział prezes Piotr Woźniak podczas panelu na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym w Gdańsku.

Podkreślił jednak, że obecnie w kwestii pozyskiwania nowych złóż zasadniczym kierunkiem jest Norwegia, równolegle z basenami polskimi. Przypomniał też, że w 2022 roku spółka chce osiągnąć produkcję minimum 2,5 mld metrów sześciennych z szelfu norweskiego.

- Jesteśmy tam, żeby kupić jak najwięcej złóż gazowych. W zeszłym roku się to nie udało, może uda się w tym - powiedział szef państwowej spółki.

Zobacz także: PGNiG będzie szczelinować węgiel kamienny?

W lutym Woźniak informował, że PGNiG jest zainteresowane możliwościami dostaw gazu z takich kierunków jak Liban czy Izrael i współpracą z partnerami z tego regionu.

PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(10)
analityk
6 lat temu
Ten Pan to jakiś marzyciel, który nie inwestuje swoich pieniędzy tylko państwowe. Przecież my nie mamy takiej technologii, więc o czym ten człowiek gada ? A taką technologię trzeba kupić za grube pieniądze. Więc trzeba ryzykować czy znajdzie się gaz czy nie ? I kto za to ryzyko zapłaci; wiadomo Polacy.
aras
6 lat temu
gaz od żydów? A to coś nowego
naftalina
6 lat temu
Kolejny pomysła.
Czas robić du...
6 lat temu
BIOTON wchodzi do gry !!!. Byki zajmują pozycje. Pękły ważne opory techniczne. Po małej realizacji zysków, byki dziś zaatakują. Idziemy na nowe szczyty.
Janek Niezbęd...
6 lat temu
Jeszcze trup Syrii nie cuchnie a hieny businesu już do padliny na żer się szykują. Niedoczekanie wasze, już silniejsze drapieżniki zasiądą do uczty, wam tylko ochłapy zostaną. Tomahawki drogie, to USA będą musiały się odkuć.