Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PGNiG chce wydobywać gaz z dna Morza Śródziemnego

PGNiG chce wydobywać gaz z dna Morza Śródziemnego

Piotr Woźniak, szef PGNiG, w przeszłości był m.in. wiceministrem środowiska. Fot. Fot. Wojciech Strozyk REPORTER
Piotr Woźniak, szef PGNiG, w przeszłości był m.in. wiceministrem środowiska.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szuka możliwości zainwestowania w złoża gazu pod Morzem Śródziemnym. Miałyby uzupełnić źródła dostaw na szelfie norweskim i w Polsce.

- Patrzymy zazdrośnie na złoża odkryte w basenie lewantyńskim, w południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego. Bardzo intensywnie penetrujemy możliwości inwestowania tam. Jeśli to się uda, to będzie to bardzo dobre uzupełnienie kierunku północnego - powiedział prezes Piotr Woźniak podczas panelu na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym w Gdańsku.

Podkreślił jednak, że obecnie w kwestii pozyskiwania nowych złóż zasadniczym kierunkiem jest Norwegia, równolegle z basenami polskimi. Przypomniał też, że w 2022 roku spółka chce osiągnąć produkcję minimum 2,5 mld metrów sześciennych z szelfu norweskiego.

Czytaj więcej: Gaz z Izraela dla Polski. PGNiG zainteresowane

- Jesteśmy tam, żeby kupić jak najwięcej złóż gazowych. W zeszłym roku się to nie udało, może uda się w tym - powiedział szef państwowej spółki.

PGNiG będzie szczelinować węgiel kamienny?


 

W lutym Woźniak informował, że PGNiG jest zainteresowane możliwościami dostaw gazu z takich kierunków jak Liban czy Izrael i współpracą z partnerami z tego regionu.

PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gaz, pgnig, górnictwo, piotr woźniak, morze śródziemne
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
analityk
2018-04-17 17:51
Ten Pan to jakiś marzyciel, który nie inwestuje swoich pieniędzy tylko państwowe. Przecież my nie mamy takiej technologii, więc o czym ten człowiek gada ? A taką technologię trzeba kupić za grube pieniądze. Więc trzeba ryzykować czy znajdzie się gaz czy nie ? I kto za to ryzyko zapłaci; wiadomo Polacy.
aras
2018-04-17 17:34
gaz od żydów? A to coś nowego
naftalina
2018-04-17 09:55
Kolejny pomysła.
Pokaż wszystkie komentarze (10)