Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PGNiG zmienił zarząd swojej spółki zależnej Exalo Drilling

PGNiG zmienił zarząd swojej spółki zależnej Exalo Drilling

Fot. PGNiG

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Exalo Drilling, spółki zależnej PGNiG zajmującej się wierceniami na lądzie, podjęło uchwały o zmianach w zarządzie spółki. Członkami zarządu zostali Longina Ruszczyk-Czajor i Piotr Gliniak - poinformował w środę PGNiG.

Exalo Drilling to spółka zależna PGNiG, które ma 100 proc. jej udziałów. Prowadzi usługi wiertnicze, przede wszystkim dla spółki - matki, ale też dla innych firm z sektora poszukiwań np. z francuską firmą Total, dla którego wiercił w Kazachstanie a wcześniej w Ugandzie.

Jak podał PGNiG Longina Ruszczyk-Czajor jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyła też studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej - Kolegium Finansów i Zarządzania oraz Studia Menedżerskie MBA w Gdańskiej Funkcji Kształcenia Menedżerów w Gdańsku, przy współpracy Erasmus University w Rotterdamie. Była też główną księgową i dyrektorem finansowo - księgowym w spółkach prawa handlowego.

Piotr Gliniak z kolei ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, jest geologiem. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii Górniczo - Hutniczej z zakresu wiertnictwa oraz w Szkole Głównej Handlowej - studium menedżerskie - zarzadzanie spółkami kapitałowymi. Był związany z PGNiG, gdzie pełnił funkcje kierownicze w obszarze geologii i poszukiwania złóż.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
zet229
195.138.200.* 2016-01-29 13:17
co ze spadochroniarzami z wodociągów warszawskich
Gazownik13
88.156.138.* 2016-01-28 22:15
A co z Prezesem Adasiem Kielakiem z Gazoprojektu Wrocław, temu Panu już dziękujemy. Kolejarz z Gdańska we Wrocławiu.
Adam378
78.10.129.* 2016-01-28 18:39
na co czekają w PSG???
obecnie prezesem jest developer, kolega byłego ministra PO z lublina..
Zobacz więcej komentarzy (4)