Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Piechociński groził prezesowi TVP SA: Zrobię w telewizji porządek! Nagraliśmy to

0
Podziel się:

Wybuch furii i atak wicepremiera na szefa TVP, wywołał program o... gejach sportowcach.

Janusz Piechociński
Janusz Piechociński (PAP/Tomasz Gzell)

_ - Nie widzicie w ogóle gospodarki, ten Lis już oszalał zupełnie! Albo wy zrobicie z tym porządek, albo ja go zrobię! To skandal! - _ wykrzyczał prosto w twarz prezesowi TVP SA Juliuszowi Braunowi, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Zrobił to w obecności dziennikarza Money.pl. Zmieszany i wyraźnie zszokowany tą napaścią szef telewizji publicznej próbował się bronić, ale członek rządu nie chciał go nawet wysłuchać. Po krótkiej, ale bardzo gwałtownej reprymendzie odwrócił się na pięcie i odszedł w kierunku czekających dziennikarzy. Do awantury doszło tuż po sesji otwierającej XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju.

O co poszło ministrowi, który nie pierwszy już raz zagroził, że zrobi porządek w telewizji? Z dość chaotycznych zdań można było wywnioskować, że do furii doprowadził go wyemitowany w miniony poniedziałek program w publicznej dwójce - _ Tomasz Lis na żywo _.

POSŁUCHAJ ZIRYTOWANEGO JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO:

Gospodarz programu poruszył w nim między innymi temat wywołany publicznie kilkanaście dni temu przez byłego bramkarza reprezentacji Polski, obecnie posła PiS - Jana Tomaszewskiego. Przed kamerami telewizji oświadczył on, że nie wyobraża sobie, że mógłby dzielić szatnię z piłkarzem-gejem. _ - Nie wyobrażam sobie, by podczas mojej kariery, piłkarz gej czy piłkarz pedał był razem ze mną w szatni - _powiedział Jan Tomaszewski.

Zobacz także: Posłuchaj wypowiedzi <a href="http://www.money.pl/gospodarka/politycy/tomaszewski,janusz,polityk,675.html">Jana Tomaszewskiego</a> (TVN):

Słowa wywołały burzę w mediach, a Tomasz Lis poświęcił tematowi sportowców homoseksualistów część swojego ostatniego programu. Można go było obejrzeć na stronie TVP SA. Zdaniem wicepremiera odcinek przekroczył wszelkie - jego zdaniem - dopuszczalne granice. _ - Ten Lis już oszalał zupełnie!? Kreujcie telewizję gwiazd, proponuje następny program o przygodach rodziny Lisów, Kingi Rusin i tak dalej. Oglądalność wzrośnie wam o 200 procent, a najlepiej zróbcie to w Wiadomościach - _ grzmiał polityk na deptaku, wśród tłumu uczestników krynickiego Forum. _ - Zleciłem monitoring gospodarki w Wiadomościach, to skandal panie prezesie, to jest szok! Dość tego celebryctwa - _ciągnął dalej, nie pozwalając dojść do słowa Juliuszowi Braunowi. - _ Zrobiliście pogoń za oglądalnością, a telewizja publiczna się zatraciła i mówią to ja, największy w polityce zwolennik telewizji publicznej - _ powiedział niezmiennie wzburzony Piechociński.

W tym momencie prezesowi telewizji udało się przerwać tyradę wicepremiera. - _ Co do "Wiadomości" na pewno się z tym nie zgodzę _- zdążył powiedzieć. Na to Janusz Piechociński pogroził palcem i odchodząc rzucił: _ Wierzcie mi, Krajowa Rada (KRRiTV) będzie głosowała przeciwko _.

Czy miał na myśli ukaranie nadawcy, czy wręcz wymuszenie zdjęcia programu z anteny? Nie wyjaśnił. Prezes Juliusz Braun zszokowany tym atakiem, na pytanie jak skomentuje tak ostrą reprymendę, odpowiedział tylko: _ Aaah! _

Po chwili jednak, trochę ochłonąwszy powiedział: _ Jeżeli Lis rzeczywiście poruszył taki temat, to może rzeczywiście geje w sporcie, to nie był najważniejszy temat dnia. Pan Lis ma bardzo dużo niezależności w tym co robi i jego program jest bardzo dobrym przykładem walki pomiędzy misją, a oglądalnością, żeby przyciągnąć widzów za wszelką cenę. Może czasami idzie za daleko w poszukiwaniu, nowej, szerszej widowni - _ dodał jednak po chwili próbując bronić Tomasza Lisa.

POSŁUCHAJ KOMENTARZA JULIUSZA BRAUNA:

Na pytanie, czy przewiduje w tej sytuacji karę dla Tomasza Lisa, albo przynajmniej rozmowę z nim na ten temat, prezes odpowiedział: _ Nie, my cały czas rozmawiamy. Jest dyrektor Dwójki, który ma stały kontakt, ale nie w kategoriach rozmów dyscyplinujących. O kształcie audycji zawsze rozmawiają - _wyjaśnił. Nie chciał jednak komentować wyraźnej próby wywarcia nacisku na szefa telewizji publicznej i ewidentnych gróźb, że trzeba w niej zrobić prządek.

*Materiał powstał podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. *To nie pierwszy atak wicepremiera Janusza Piechocińskiego na dziennikarzy. W maju, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, naskoczył na reporterów:_ Błagam, litości TVN24, nie bądźcie Szkłem Kontaktowym. Zachowujecie się skandalicznie, niepoważnie - _takimi słowami krytykował pytania dziennikarzy TVN24.

Minister gospodarki zapowiedział wtedy, że poprosi o spotkanie z przedstawicielami kierownictwa stacji. Był oburzony tym, że jej dziennikarze nie interesują się niczym poza zmianami personalnymi w rządzie.

Premierze Piechociński, gratuluję, choć potępiam

Czytaj więcej w Money.pl
Telewizja publiczna wyłącza nadajniki Minister Michał Boni mówi, że tym samym kończy się operacja przechodzenia na cyfrową jakość obrazu.
TVP zakłada kaganiec swoim dziennikarzom? TVP od listopada wyprowadzi do firmy zewnętrznej 400 dziennikarzy.
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)