Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Piotr Duda odcina się od strajku LOT. "Nie jesteśmy stroną"

201
Podziel się

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda stwierdził, że jego związek zawodowy nie będzie angażował się po stronie strajkujących w LOT-cie.

Piotr Duda odcina się od strajkujących w LOT-cie
Piotr Duda odcina się od strajkujących w LOT-cie (EAST NEWS)
bDAUkKet

Duda odniósł do trwającego już prawie 10 dni strajku w LOT-cie podczas wywiadu, którego udzielił Wiadomościom TVP i TVP Info.

Przewodniczący "Solidarności" stwierdził, że związek „nie jest stroną' w tym sporze. – Na szczęście czasy Centralnej Rady Związków Zawodowych (licencjonowana przez władze organizacja związkowa w PRL – przyp.red.) się skończyły. - Solidarność nie jest stroną w tym proteście. Podpisaliśmy porozumienie. Ja jestem do dyspozycji. A co do naszej ewentualnej reakcji w sprawie zwalnianych działaczy OPZZ, przypominam, że OPZZ też nie reagował, gdy zwalniano naszego przewodniczącego w JYSK, przewodniczącą w Białogardzie czy naszych działaczy w kilku innych szpitalach należących do Centrum Dializ. Wtedy nie zająknęli się ani słowem. Więc skąd te pretensje dzisiaj do nas?– pytał.

Zobacz także: Będzie zawiadomienie do prokuratury. LOT oskarża protestujących o szykanowanie pracowników
bDAUkKev

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność" w wywiadzie dla Tygodnika Solidarność. Stwierdził on, że związek nie jest stroną w tym sporze, a sukcesem „S” było zatrzymanie prywatyzacji PLL LOT kilka lat temu.

W wywiadzie dla TVP odniósł się także do szykownego na 12 listopada dnia wolnego z okazji Święta Niepodległości. - Każdy chce świętować. Pracownicy handlu też są ludźmi. Mam taką informację, że Senat to zmieni – tak przewodniczący "S" skomentował fakt, że nadzwyczajny dzień wolny 12 listopada będzie dniem pracującym dla pracowników sklepów i galerii handlowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDAUkKeB
bDAUkKeW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(201)
Locke
2 lata temu
Normalka - ten buc i jego quasi solida..ność działa gdy jemu konkretnie się opłaca. Przestańcie wierzyć, że tym bonzom zależy na dobru pracowników. To raczej wygląda jak mafia...
Nie od dzisia...
2 lata temu
synonimem dziadostwa, klakierstwa i braku zasad.
dudas ty sie ...
2 lata temu
obłuda takich dudów przewyższa Himalaje cytat - "Na szczęście czasy Centralnej Rady Związków Zawodowych (licencjonowana przez władze organizacja związkowa w PRL – przyp.red.) się skończyły. - Solidarność nie jest stroną w tym proteście" dlatego duda jako "niezależny związkowiec" nie walczy z pisowskim namiestnikiem
bDAUkKeX
kac
2 lata temu
Nie mogę patrzeć na tę ohydną mordę...
Złośnik
2 lata temu
Związki zawodowe w Polsce to nadal taki sam mit jak za PRL. Przewodniczący związków zamiast bronić pracowników, odcina się od nich. Darmozjad żyjący na koszt ludzi pracy! Uczcie się od Włochów, oni dla dobra ludzi pracy, ponad podziałami partyjnymi, organizują strajk ogólnokrajowy. Pracujący nawzajem się popierają i wspierają. Polityka nie powinna mieć wpływu na pracę. Zarobki nie są jedynym kryterium, które decyduje o tym, czy praca jest dobra czy nie.
...
Następna strona