Notowania

Piotr Duda: Z tego co wiem, w Senacie będzie ważna poprawka o 12 listopada

12 listopada będzie wolnym dniem także dla pracowników handlu - uważa Piotr Duda, szef "Solidarności". Zdradził, że dochodzą go wieści o poprawce szykowanej w Senacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Makurat)
Piotr Duda podczas trwającego w Częstochowie zjazdu delegatów "Solidarności"

12 listopada będzie wolnym dniem także dla pracowników handlu – uważa Piotr Duda, szef Solidarności. Zdradził, że dochodzą go wieści o poprawce szykowanej w Senacie.

- Każdy chce świętować. Pracownicy handlu też są ludźmi. Mam taką informację, że Senat to zmieni – tak przewodniczący „S” skomentował fakt, że nadzwyczajny dzień wolny 12 listopada będzie dniem pracującym dla pracowników sklepów i galerii handlowych. Piotr Duda był gościem Wiadomości TVP.

Rozmowa krążyła wokół zasług związku, który właśnie wybrał Dudę na swojego nowego-starego szefa. To będzie już trzecia kadencja Piotra Dudy. W wywiadzie Duda nie szczędził ostrych słów PO i PSL.

- Najważniejszy dokument to uchwała programowa. W 2014 r. nie zrealizowaliśmy 90 proc. dokumentu. Ale mieliśmy silnego przeciwnika w postaci koalicji PO-PSL. Dziś wszystko nam się udało – powiedział.

Duda odniósł się także do trwającego strajku w LOT-cie. Przewodniczący "Solidarności" stwierdził, że związek „nie jest stroną' w tym sporze. – Na szczęście czasy Centralnej Rady Związków Zawodowych (licencjonowana przez władze organizacja związkowa w PRL – przyp.red.) się skończyły. - Solidarność nie jest stroną w tym proteście. Podpisaliśmy porozumienie. Ja jestem do dyspozycji. OPZZ wszczął protest. Gdzie byli, kiedy miesiąc temu zwalniano w jednej z firm przewodniczącego naszej komórki? – pytał.

Piotr Duda: na ten dzień czekaliśmy długo

Szef "Solidarności" stwierdził także, że Zjednoczonej Prawicy trzeba też patrzeć na ręce. Dlaczego? Ze względu na wicepremiera Jarosława Gowina. - W skład ZP wchodzi partia premiera Gowina, który był w PO. Głosował za podniesieniem wieku emerytalnego – powiedział.

Duda ocenił także, że wolne niedziele to sukces, a według badań związku zadowolonych jest z niego 90 proc. pracowników. – Ludzie podchodzą do mnie na ulicy i dziękują – powiedział.

Dużą część rozmowy zajęła Dudzie krytyka poprzedniego obozu rządzącego, który stracił władzę dokładnie trzy lata temu. Przypomniał kwestie podwyższenia wieku emerytalnego i niedoszłego referendum w tej sprawie, za którym "Solidarność" zbierała podpisy. - Nie dało się współpracować z rządem Tuska. Robili, co chcieli. Dialogu społecznego nie było. Kulminacją było, kiedy zebraliśmy podpisy pod referendum o zmianie wieku emerytalnego. Wyzywano mnie od tępaków. Nie wpuszczono mnie do parlamentu na debatę – skarżył się.

Stwierdził także, że gdyby opozycja doszła do władzy, to na pewno ograniczyłaby dostęp do 500 Plus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: związki zawodowe, piotr duda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

bankiecikDuda zajmij sie strajkujacymi w Locie czy sie boisz rzadzacych albo twoim zadaniem jest obrona rzadzacych a nie pracownikow .Po co komu takie zwiazki … Czytaj całość

25-10-2018

dziadekludzie , obudźcie się i wywieźć tego darmozjada razem z psem i poduszką . podziękujcie sprzedawczykowi .

25-10-2018

MokiA pielęgniarki, lekarze, aptekarze ? Może warto też dac im wolne? Czy brak wolnego to zemsta rządu za strajki ?

Rozwiń komentarze (945)