Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

PiS idzie do wyborów z nowymi propozycjami. Koszt jednej z nich to 100 mld zł

370
Podziel się:

100 mld zł w 10 lat – tyle ma wynieść, według PiS, koszt programu termomodernizacji domów. Sam premier podczas przedstawiania propozycji na wybory samorządowe PiS nie wymieniał konkretnych kwot, padły one jednak na profilu PiS na Twitterze.

Po konwencji PiS w Warszawie premier pojechał do Łowicza
Po konwencji PiS w Warszawie premier pojechał do Łowicza (PAP/Bartłomiej Zborowski)

100 mld zł w 10 lat – tyle ma wynieść, według PiS, sam koszt programu termomodernizacji domów. Ale na tym nie koniec. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił propozycje PiS na wybory samorządowe.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki przedstawił 5 nowych propozycji dla samorządów.

- Wysokie rachunki za ciepło za energię to zmora Polaków. We wrześniu ruszamy z programem termomodernizacji - mówił Morawiecki podczas konwencji PiS w Warszawie. I zaprezentował pierwszy punkt programu - "Ciepły dom". Ile miałby on kosztować? Podczas przedstawiania propozycji na wybory samorządowe PiS Mateusz Morawiecki nie wymieniał konkretnej kwoty, padła ona jednak na profilu PiS na Twitterze. Miałoby to być 100 mld zł w 10 lat.

Drugim punktem programu PiS jest "Najbliższa okolica". To projekt, w ramach którego będą powstawać m.in. domy seniora. Ale nie tylko. Co najmniej 500 mln zł ma zostać przeznaczone na place zabaw, siłownie plenerowe i inne strefy aktywności.

Premier mówił także o miliardach złotych, które może pochłonąć kolejny punkt – „Nowoczesna gmina”. Chodzi tu o renowację dworców, remonty chodników i odbudowanie połączeń autobusowych.

- Zainwestujemy miliardy złotych, żeby nasze dworce z powrotem były piękne, żeby ludzie cieszyli się również w małych miejscowościach, a nie tylko w tych wielkich - powiedział Morawiecki, którego wypowiedź przytacza PAP.

Zobacz także: Najubożsi nie zapłacą za termomodernizację domów. Ważne słowa wiceministra

Kolejny punkt, o którym mówił Morawiecki, a więc program rozwoju sieci internetowej "100 megabitów na 100-lecie niepodległości", to koszt 4 mld zł.

- W ciągu 3-4 lat, za 4 mld złotych, doprowadzimy szybki internet do wszystkich 20 tys. szkół i wszystkich gmin - mówił.

Piąta propozycja PiS pn. "Mieszkasz, decydujesz" to dopłaty do budżetów obywatelskich w samorządach, w kwocie 300 mln zł.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości wdrożył dla miast na prawach powiatu taką regulację, że 0,5 proc. budżetu musi być przeznaczone na budżet obywatelski. Chcemy, by teraz również mniejsze ośrodki, zarówno obszary miejsko-wiejskie, jak i wiejskie, także miały budżet obywatelski. W tym celu, żeby zachęcić, przeznaczymy nie 130 mln, tylko 300 mln zł, by wspierać te gminy w budżetach obywatelskich – mówił premier, którego wypowiedź cytuje PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(370)
Loli
5 lata temu
Brawo nareszcie ktoś robi coś dla ludzi a nie tylko dla bogaczy.
Młody Realist...
5 lata temu
Gdyby Polska otrzymala od Niemców odszkodowanie za wojne to może by się uzbierała suma pokrywajaca te pomysly.Ale Wy potraficie obrażać rząd i ich pomysly, zamiast ich wspierać, twierdząc że ma nie realne pomysły. I Wy siebie nazywacie Polakami? Szukacie Problemów, zamias stawić im czoła, wolicie biegnąc ślepo jak stado Baranów, Ktorymi kieruje Unia Niemiecka (BO WCALE NIE EUROPEJSKA)
ups
5 lata temu
szkoda, ze morawiecki nie powiedzial skad wezmie te miliardy
ats
5 lata temu
Chyba za pomocą alchemii i czarnej magii ukręcą z piasku i błota te obiecywane cudeńka?
taj
5 lata temu
Lud za PiS-em specjalnie nie przepada: bardzo uwielbia jednak jego dary?
...
Następna strona