Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty
12.02.2015 09:50

PiS wzywa premier do działań w sprawie rolnictwa

Zdaniem PiS, premier powinna szybko zainteresować się protestami rolniczymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Przemysław Piątkowski)

Janusz Wojciechowski zaapelował do premier o aktywność w sprawie realizacji postulatów rolników. Polityk PiS mówił w radiowej Jedynce, że takie sprawy jak koszty przekroczenia kwot mlecznych, są do załatwienia na forum unijnym.

Według niego, Ewa Kopacz powinna pojechać do Berlina, Paryża i Brukseli, by załatwić _ prostą, polityczną decyzję _. Europoseł mówił, że problemem jest brak zainteresowania najważniejszych polityków sprawami wsi.

W kraju trwa rolniczy protest. Wczoraj minister rolnictwa zapowiedział, że do 21 lutego zespoły negocjacyjne zajmujące się postulatami strajkujących, mają przedstawić wyniki swoich prac.

Rolnicy postulują między innymi rozwiązanie problemów z eksportem wieprzowiny na wschód, rekompensat za kwoty mleczne, odszkodowań za szkody wyrządzane przez dziki czy też wykorzystywanie we własnym zakresie nadwyżek produkcji ponad kwoty przyznane przez urzędników.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany systemu dopłat dla rolnictwa nierealne - _ Widać, że zbliżają się wybory _ - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował trwające od kilku dni protesty rolników.
Sawicki mówi "nie" protestującym rolnikom Związkowcy grożą, że na Warszawę ruszy kilkaset ciągników.
23,5 mld euro dla rolników. Kto i ile dostanie? Senat bez poprawek poparł ustawę o dopłatach bezpośrednich na lata 2015-2020.
Tagi: protesty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz