Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rozliczenie pit
13.03.2015 06:04

PIT 2015. W ten weekend formularz można wysłać z galerii handlowej

W najbliższy weekend w największych galeriach handlowych podatnikom pomagać będą urzędnicy skarbowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Dyjuk/REPORTER)

W najbliższy weekend pracownicy administracji podatkowej będą dyżurować w największych galeriach handlowych w Polsce. Od piątku do niedzieli deklarację podatkową będzie więc można podczas zakupów nie tylko wypełnić, ale i wysłać swoje zeznanie roczne.

Ministerstwo finansów poinformowało w czwartek w komunikacie, że akcja "Szybki PIT w galerii handlowej" będzie prowadzona w dniach 13-15 marca w godzinach od 12 do 18 w centrach handlowych w największych miastach Polski. Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach dyżur będą pełnić eksperci z urzędów skarbowych. Udzielą oni informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego, czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Pracownicy administracji skarbowej pomogą także wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Podatnicy na miejscu otrzymają urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. MF zapewnia, że pomoc będzie darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków.

- Jesteśmy nowoczesną administracją nastawioną na potrzeby naszego klienta. Sukcesywnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podatników i ułatwiamy im składanie rocznych deklaracji, w tym celu tworzymy także dodatkowe stanowiska obsługi poza urzędami skarbowymi - powiedziała rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż. Jej zdaniem wysłanie rocznego zeznania PIT przez system e-Deklaracje to najłatwiejszy, najszybszy i jednocześnie darmowy sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym.

##Weź PIT-11

Aby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych w centrach handlowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie podatnik otrzymuje od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 roku. Podatnicy, którzy chcą skorzystać z ulg podatkowych powinni zabrać ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcą odliczyć. Ważne też, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku - informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Ministerstwo podkreśla, że na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Wykaz galerii, gdzie zostanie zorganizowana akcja "Szybki PIT w galeriach handlowych" na terenie całej Polski, znajduje się na stronie www.szybkipit.pl oraz na stronach www.mf.gov.pl i www.finanse.mf.gov.pl.

W ubiegłą sobotę administracja skarbowa prowadziła akcję "Dnia otwartego" w urzędach skarbowych. W całej Polsce odwiedziło je prawie 45 tys. osób. Zainicjowana w 2005 roku akcja daje podatnikom możliwość uzyskania fachowej pomocy przy rozliczaniu podatku dochodowego w sobotę.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd ułatwi emerytom przekazanie 1 proc. Dla emerytów przekazanie 1 proc. podatku na cele charytatywne wymaga wizyty w urzędzie skarbowym. MPiPS chce uprościć tę procedurę.
Bat na oszustów. Oddadzą 75-proc. przychodu Zdaniem resortu finansów przepisy mają charakter prewencyjny.
Ministerstwo ułatwi odprowadzanie podatków MF poinformowało w komunikacie, że uruchomienie portalu to pierwszy etap wdrażanego nowego systemu teleinformatycznego administracji podatkowe.
Tagi: rozliczenie pit, pit, podatki, prawo podatkowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, prawo, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz