Notowania

finanse
25.03.2015 14:37

PKO BP wprowadza Warszawską Kartę Płatniczą, rozmawia z kolejnymi miastami

PKO BP w porozumieniu z Warszawą wprowadza Warszawską Kartę Płatniczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paul Sableman/CC BY 2.0/wikimedia commons)

Warszawiacy będą mogli wyrzucić zbędne karty z portfela. Miasto w porozumieniu z PKO BP wprowadza Warszawską Kartę Płatniczą. Będzie można nią płacić w sklepach, ale jednocześnie służyć może jako bilet miesięczny.

Potencjał sprzedażowy banku to 500 tys. klientów PKO BP i ponad 110 placówek w Warszawie, poinformował wiceprezes Jacek Obłękowski. PKO BP chce wprowadzić taką kartę także w innych dużych miastach i prowadzi w tej sprawie rozmowy.

- W samej Warszawie mamy ponad 500 tys. klientów. Element akwizycyjny to 110 placówek. Dlatego PKO Bank Polski jest idealnym partnerem tego przedsięwzięcia - powiedział Obłękowski podczas spotkania prasowego.

Dodał, że bank rozmawia o wprowadzeniu takiego produktu również z innymi dużymi miastami i niewykluczone, że jeszcze w tym roku udostępni kartę o takich parametrach w kolejnym mieście.

Z Warszawskiej Karty Płatniczej mogą korzystać obecni klienci banku oraz ci, którzy otworzą lub posiadają konto osobiste w PKO BP. Karta jest dostępna dla osób, które ukończyły 13 lat. Młodzież w wieku od 13-18 lat może z niej korzystać mając PKO Konta Pierwsze lub jako osoba upoważniona do użytkowania karty, do konta osoby dorosłej.

Karta jest wypukła, ze zdjęciem. Numer karty miejskiej jest nadrukowany na plastiku. Można nią zapłacić w Internecie, POSach. Kartę można doładować i zakodować na niej bilet miejski, płacąc nią jednocześnie za ten bilet, można nią także zapłacić za parkowanie w parkometrach z logo Visa.

Czytaj więcej w Money.pl
GPW zawiesiła notowania 6 spółek Wcześniej z takim żądaniem zwróciła się KNF.
Zysk Raiffeisen Polbank wyższy o 129 procent Mimo niskich stóp procentowych oraz niekorzystnych regulacji prawnych bank poprawił wyniki finansowe.
BZ WBK rekomenduje wypłatę 9,60 zł dywidendy Do podziału między akcjonariuszy trafi 952,65 mln zł z zysku za 2014 r.
Tagi: finanse, bankowość, warszawa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, e-biznes, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz