Notowania

pko
14.06.2017 15:34

PKO BP: Jagiełło utrzymał fotel prezesa. Antczak w zarządzie

Zmiany w zarządzie Pekao nie były jedynymi jakie wydarzyły się w największych bankach w Polsce w środę. Decydowano też o losie menadżerów w PKO BP. Stanowisko utrzymał prezes spółki. Ciekawa jest nominacja Rafała Antczaka, który trzy miesiące temu zrezygnował z prezesury GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arek Markowicz/PAP)

Zmiany w zarządzie Pekao nie były jedynymi, jakie wydarzyły się w największych bankach w Polsce w środę. Decydowano też o losie menadżerów w PKO BP. Stanowisko utrzymał prezes spółki. Ciekawa jest nominacja Rafała Antczaka, który trzy miesiące temu zrezygnował z prezesury GPW.

aktualizacja 16:49

Zbigniew Jagiełło, który kieruje PKO BP od października 2009 roku, utrzymał swoje stanowisko. Zdecydowała o tym rada nadzorcza największego banku w Polsce 14 czerwca.

Skarb państwa ma w banku prawie 30 proc. akcji i jest największym udziałowcem więc to pośrednio wybór wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który z ramienia rządu sprawuje nadzór nad PKO BP.

Stanowiska wiceprezesów utrzymali wszyscy dotychczasowi członkowie zarządu: Janusz Derda, Bartosz Drabikowski, Maks Kraczkowski, Mieczysław Król, Piotr Mazur, Jakub Papierski oraz Jan Emeryk Rościszewski.

Interesująca jest jednak postać nowo powołanego wiceprezesa. To Rafał Antczak.

Znany ekonomista, jeszcze do stycznia związany z Deloitte Consulting, jako członek zarządu odpowiedzialny za analizy i prognozy ekonomiczne miał być prezesem Giełdy Papierów Wartościowych. Jednak nie doczekał się na zgodę KNF i w rezultacie sam zrezygnował. O wszystkim pisaliśmy w money.pl. W rezultacie tymczasowym prezesem GPW został Jarosław Grzywiński. Teraz okazuje się, że czekała na niego posada w drugim największym banku w Polsce.

To jednak nie koniec zmian w PKO BP - na walnym zgromadzeniu PKO BP 22 czerwca rozpatrywane będą zmiany w radzie nadzorczej oraz zmiany statutu banku - podano w informacji.

Akcje banku spadają w środę o 0,9 proc.

Notowania akcji PKO BP w środę

##

Tagi: pko, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2017

EkonomA ile takie prezesy zarabiają na miesiąc? Bo ja im nie dam zarobić złotówki, kredyty ponad 10% a oszczędności 0,5%.

14-06-2017

HajPrezes + ośmiu wiceprezesów. Teraz wiecie dlaczego od lat pracownicy nie dostali ani złotówki podwyżki mimo znakomitych wyników finansowych. Dojna … Czytaj całość

14-06-2017

AlicjaNie polecam tego banku. Po kilkunastu latach bycia ich klientką zrezygnowałam. Zraziło mnie wiele rzeczy, mających miejsce na przestrzeni ostatnich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (21)