Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKO BP: Jagiełło utrzymał fotel prezesa. Antczak w zarządzie

PKO BP: Jagiełło utrzymał fotel prezesa. Antczak w zarządzie

Fot. Arek Markowicz/PAP

Zmiany w zarządzie Pekao nie były jedynymi, jakie wydarzyły się w największych bankach w Polsce w środę. Decydowano też o losie menadżerów w PKO BP. Stanowisko utrzymał prezes spółki. Ciekawa jest nominacja Rafała Antczaka, który trzy miesiące temu zrezygnował z prezesury GPW.

aktualizacja 16:49

Zbigniew Jagiełło, który kieruje PKO BP od października 2009 roku, utrzymał swoje stanowisko. Zdecydowała o tym rada nadzorcza największego banku w Polsce 14 czerwca.

Skarb państwa ma w banku prawie 30 proc. akcji i jest największym udziałowcem więc to pośrednio wybór wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który z ramienia rządu sprawuje nadzór nad PKO BP.

Stanowiska wiceprezesów utrzymali wszyscy dotychczasowi członkowie zarządu: Janusz Derda, Bartosz Drabikowski, Maks Kraczkowski, Mieczysław Król, Piotr Mazur, Jakub Papierski oraz Jan Emeryk Rościszewski.

Interesująca jest jednak postać nowo powołanego wiceprezesa. To Rafał Antczak.

Znany ekonomista, jeszcze do stycznia związany z Deloitte Consulting, jako członek zarządu odpowiedzialny za analizy i prognozy ekonomiczne miał być prezesem Giełdy Papierów Wartościowych. Jednak nie doczekał się na zgodę KNF i w rezultacie sam zrezygnował. O wszystkim pisaliśmy w money.pl. W rezultacie tymczasowym prezesem GPW został Jarosław Grzywiński. Teraz okazuje się, że czekała na niego posada w drugim największym banku w Polsce.

To jednak nie koniec zmian w PKO BP - na walnym zgromadzeniu PKO BP 22 czerwca rozpatrywane będą zmiany w radzie nadzorczej oraz zmiany statutu banku - podano w informacji.

Akcje banku spadają w środę o 0,9 proc.

Notowania akcji PKO BP w środę

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Bener
2017-06-26 14:41
prezesura Pko jest w porządku. Doświadczeni bankowcy, Polacy, a nie jakies obce firmy!!
Symek
2017-06-26 14:17
Ciekawie sie dzieje w PKO. Ale i tak mają "fotel lidera" wiec nic im nie zagrozi :>
JAnek
2017-06-25 16:57
POLSKI BANK - PRAWDZIWY! MOJ BANK OD 20 LAT IGO NIE ZMIENIEE
Pokaż wszystkie komentarze (20)