Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp intercity
11.10.2016 13:46

PKP Intercity kupi nowe pociągi. Wyda w sumie 2,5 mld złotych

PKP Intercity kupią nowe wagony, lokomotywy i zmodernizują tabor, którym już dysponują. Przewoźnik ogłosił strategię inwestycji. Wynika z niej, że spółka za dwa i pół miliarda złotych chce kupić i zmodernizować w sumie 510 wagonów i 60 lokomotyw. Chce też unowocześnić 15 stacji serwisowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hakzelf/Flickr (CC BY 2.0))

Jak mówi rzecznik firmy Cezary Nowak, efekty będą widoczne do 2020 roku. Przewoźnik chce uruchomić pierwsze przetargi w przyszłym roku. Nie wiadomo w tej chwili, kiedy nowe wagony wyjadą na tory, ale program unijnych dotacji kończy się za cztery lata i do tego czasu zakupy i modernizacja muszą być zakończone.

Przedstawiciele przewoźnika zapewniają, że dzięki inwestycjom, poprawi się jakość podróżowania. Spółka na razie nie chce zdradzić, jakie nowe połączenia zostaną uruchomione dzięki inwestycjom. Rzecznik zapewnia jednak, że oferta zostanie wzbogacona. Nowe i zmodernizowane wagony pojawią się też na istniejących dziś połączeniach.

Pieniądze na inwestycje pochodzą ze wsparcia ze strony PKP S.A., środków unijnych oraz własnych.

Tagi: pkp intercity, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2016

INTROLepiej by Darty kupili

11-10-2016

jasnowidz7no cóż, za tą kwotę to niewiele i tak dużo, więc coś co koniecznie bo świat się rozwija a u nas zatrzyma ... szkoda :(

11-10-2016

gonzoBłagam! Nie kupujcie nic z PESY. Żadnych rozpadających się dartów, żadnych lokomotyw z pękająca ramą i rozwalającym się napędem. Inne firmy tak PESA … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)