Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity idzie pod młotek

0
Podziel się:

Grabarczyk: Spółka zostanie sprywatyzowana w przyszłym roku. W kolejce czeka PKP Cargo

PKP Intercity idzie pod młotek
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PKP Intercity zostanie sprywatyzowane w przyszłym roku - ogłosił minister infrastruktury. MinisterCezary Grabarczykpowiedział, że podjął decyzję po rozmowach z prezesami spółek PKP. W kolejce do prywatyzacji czeka też PKP Cargo.

Minister Infrastruktury zapowiedział, że prywatyzacja odbędzie się prawdopodobnie przez giełdę. W listopadzie ma być gotowy plan pakietu, który zostanie zaproponowany w debiucie. Minister Grabarczyk zaznaczył, że część zysków z prywatyzacji ma zostać przeznaczona na modernizację spółki.

POSŁUCHAJ CEZAREGO GRABARCZYKA:

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział również, że przyspieszenie procesu restrukturyzacji i prywatyzacji PKP Cargo. Ministerstwo ogłosiło właśnie przetarg na doradcę prywatyzacyjnego dla tej spółki.

_ - Według harmonogramu, analizy przedprywatyzacyjne będą nam przedłożone przez doradcę prywatyzacyjnego w listopadzie i na ich podstawie będzie określona strategia prywatyzacyjna _ - powiedział Andrzej Wach, prezes PKP SA.

ZOBACZ TAKŻE: Specgrupa pracuje nad planem Grada. Będą cięcia?
Rozważane jest wejście przedprywatyzacyjne do PKP Intercity inwestora finansowego, którym byłby EBOR.

Prezes PKP Intercity Krzysztof Celiński ocenia, że potrzeby inwestycyjne PKP Intercity sięgają ok. 3 mld zł do 2018 roku.

Za dwa lata na warszawska giełdę może wejść PKP.

Prezes PKP, Andrzej Wach, powiedział, że w przypadku PKP Cargo debiut giełdowy będzie możliwy w 2011 lub 2012 roku.

_ - Myślę, że na początku IV kwartału będziemy mieć wybranego doradcę prywatyzacyjnego. Zakładamy, że gdy odbędzie się IPO, to będzie rok 2011 lub możliwe że 2012 _ - powiedział Wach.

W prasie ukazało się ogłoszenie PKP o przetargu na doradcę w procesie restrukturyzacji i prywatyzacji PKP Cargo. Oferty można składać do 21 września do godz. 14.00 w siedzibie centrali PKP.

Raport Money.pl
*Wielki prywatyzator Buzek. Grad go nie przebije * Najwięcej prywatyzował rząd Jerzego Buzka. W latach 1999-2000 pozyskano w ten sposób ponad 40 mld złotych. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)