Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP podpisało umowę o obsłudze emisji obligacji

0
Podziel się:

Konsorcjum BIG BG, BRE Bank, Deutsche Bank Polska i Westdeutsche Landesbank Polska podpisały z PKP SA umowę o obsłudze i gwarantowaniu emisji obligacji PKP o wartości 1 mld zł

Konsorcjum BIG BG, BRE Bank, Deutsche Bank Polska i Westdeutsche Landesbank Polska podpisały z PKP SA umowę o obsłudze i gwarantowaniu emisji obligacji PKP o wartości 1 mld zł - podał BIG BG SA w piątek w komunikacie.

'Emisja obligacji PKP SA nastąpi w terminie nie późniejszym niż 60 dni od dnia podpisania umowy' - podał BIG BG.

Każdy z banków uczestniczących w konsorcjum zobowiązał się do objęcia lub spowodowania objęcia i opłacenia 25 proc. emisji obligacji oraz ponosi solidarną odpowiedzialność wobec PKP SA w przypadku nieobjęcia obligacji przez inwestorów.

PKP chce spłacić z emisji obligacji gwarantowanych przez Skarb Państwa m.in. 700 mln zł kredytu udzielonego przez konsorcjum złożone z Banku Handlowego SA, Dresdner Banku Luxembourg SA, Westdeutsche Landesbank Girozentrale i Westdeutsche Landesbank Polska SA.

Strata grupy PKP po pięciu pierwszych miesiącach 2002 roku wyniosła 509,2 mln zł (samo PKP SA odnotowało stratę w wysokości 221,65 mln zł), a zadłużenie grupy PKP na koniec maja wyniosło 8,67 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)