Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
płaca minimalna
07.05.2012 08:43

Płaca minimalna może wzrosnąć

Zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wysokość najniższej pensji musi być podwyższona o prognozowaną inflację oraz 2/3 wskaźnika wzrostu PKB.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nantucketphotoart/Dreamstime)

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie za pracę będzie musiało w przybliżeniu wynosić co najmniej 1599 zł . Taki wzrost wynika z przepisów i założeń do budżetu państwa.

Zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wysokość najniższej pensji musi być podwyższona o prognozowaną inflację oraz 2/3 wskaźnika wzrostu PKB - informuje _ Gazeta Prawna _.

Dodatkowo przy ustalaniu minimalnego wynagrodzenia uwzględnia się różnicę między prognozowaną a rzeczywistą inflacją w poprzednim roku. Rząd musi przedstawić propozycję podwyżki do 15 czerwca.

Czytaj więcej o wynagrodzenia w Money.pl
Na znak protestu nie chcą wyjść z pracy Związkowcy uważają, że proponowany system podwyższa wynagrodzenie najlepiej zarabiającej kadrze zarządzającej.
Regulamin wynagradzania - tak możesz go zmienić Alternatywnym rozwiązaniem jest zawieszenie jego przepisów.
Zmiana wynagrodzenia za roboty budowlane. Kiedy możliwa? Gdy strony przyjęły rozliczenie kosztorysowe, wysokość ostatecznego wynagrodzenia ustala się dopiero po zakończeniu robót.
Tagi: płaca minimalna, płaca minimalna w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz