Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
płaca minimalna
15.02.2012 08:50

Płąca minimalna. Solidarność ma nowy pomysł

Solidarność chce by najniższa pensja stanowiła połowę przeciętnej płacy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(archiwum Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności")

*Szef Solidarności Piotr Duda przedstawi dziś w Sejmie obywatelski projekt zmian w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. *

Główne założenie projektu to powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej i taki jej wzrost, by najniższa pensja stanowiła 50 procent przeciętnej płacy.

Zgodnie z projektem wysokość minimalnego wynagrodzenia rosłaby szybciej w przypadku wzrostu PKB o co najmniej 3 procent.

Sejm rozpatrzy też podobny projekt SLD dotyczący tej samej kwestii. Zakłada on podwyższenie minimalnego wynagrodzenia do wysokości 50-ciu procent przeciętnego wynagrodzenia brutto od 1 stycznia każdego roku.

Więcej o Solidarności czytaj w Money.pl
Za to pracownicy płacić nie powinni Szef _ Solidarności _ mówi o tym, dlaczego związkowcy wyjdą na ulice.
SLD chwali i popiera pomysł "Solidarności" Chodzi o projekt ustawy, który podwyższa płacę minimalną do 50 proc. średniej krajowej.
Szokujący sondaż. Poparcie urosło o 80 procent Wybory wygrałaby Platforma Obywatelska, ale inna partia zyskuje bardzo dużo.
Tagi: płaca minimalna, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, prawo, gospodarka polska, wiadmości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz