Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Płąca minimalna. Solidarność ma nowy pomysł

Płąca minimalna. Solidarność ma nowy pomysł

Fot. archiwum Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności"

Szef Solidarności Piotr Duda przedstawi dziś w Sejmie obywatelski projekt zmian w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Główne założenie projektu to powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej i taki jej wzrost, by najniższa pensja stanowiła 50 procent przeciętnej płacy.

Zgodnie z projektem wysokość minimalnego wynagrodzenia rosłaby szybciej w przypadku wzrostu PKB o co najmniej 3 procent.

Sejm rozpatrzy też podobny projekt SLD dotyczący tej samej kwestii. Zakłada on podwyższenie minimalnego wynagrodzenia do wysokości 50-ciu procent przeciętnego wynagrodzenia brutto od 1 stycznia każdego roku.

Więcej o Solidarności czytaj w Money.pl
Za to pracownicy płacić nie powinni
Szef Solidarności mówi o tym, dlaczego związkowcy wyjdą na ulice.
SLD chwali i popiera pomysł "Solidarności"
Chodzi o projekt ustawy, który podwyższa płacę minimalną do 50 proc. średniej krajowej.
Szokujący sondaż. Poparcie urosło o 80 procent
Wybory wygrałaby Platforma Obywatelska, ale inna partia zyskuje bardzo dużo.
SLD, praca, solidarność, duda piotr
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jakub2
31.62.111.* 2012-02-17 16:47
Duda , najpierw pomyśl o złodziejskich stawkach ZUSu o braku ochrony rynku wewnętrznego polskiego i o dzikim imporcie z Chin przez zachodnie firmy które sa zwolnione ze wszystkiego , a tym samym o rynku zbytu polskich towarów , o nadmiernej administracji i kosztach ich utrzymania , o zawyrzonych kosztach wszystkich mediów oraz podatki lokalne nie mniej zlodziejskie , o kosztach paliw , oraz o trudnościach w załatwieniu czegokolwiek w e wszystkich urzędach , czyli ogólnie zadbaj o miejsca pracy , a póżniej pomyśl jak by tu podnieść płace minimalną . No chyba że jesteś podstawiony przez rządzących żeby wykończyć polską działalność przemysłowo -gospodardzą do końca i nie udawaj ze chcesz komukolwiek pomóc , bo juz raz SOLIDARNOŚĆ nas wy.....jała , więcej sie nie damy , zeby żądać to trzeba mieć świadomość jak na to zarobić , a nie tylko mieć dzikie pomysły , to nie jest w brew pozorom dziki kraj , panie D.
Bernard+
188.117.142.* 2012-02-16 17:53
Myśli wybrane z encykliki Jana Pawła II „O pracy ludzkiej”
Problemem kluczowym etyki społecznej jest w tym wypadku sprawa sprawiedliwej zapłaty za wykonywaną pracę. Nie ma w obecnym kontekście innego, ważniejszego sposobu urzeczywistniania sprawiedliwości w stosunkach pracownik — pracodawca, jak właśnie ten: zapłata za pracę. Bez względu na to, czy praca ta dokonuje się w ustroju prywatnej własności środków produkcji, czy też w ustroju, w którym własność ta podległa „uspołecznieniu”, stosunek pomiędzy pracodawcą (przede wszystkim bezpośrednim) a pracownikiem rozwiązuje się na zasadzie salariatu — czyli przez odpowiednie wynagrodzenie wykonywanej pracy." koniec cytatu
dapa
77.115.38.* 2012-02-16 11:46
Ja mam lepszy pomysł.Niech wszyscy związkowcy obetną swoje pensje z 13000 tyś do 2000.Będzie na podwyżki.
Zobacz więcej komentarzy (13)