Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska pomaga niesłyszącym w skorzystaniu z 500 Plus

0
Podziel się:

Poczta Polska opublikowała film instruktażowy z lektorem języka migowego na temat możliwości skorzystania z programu "Rodzina 500 Plus".

Poczta Polska pomaga niesłyszącym w skorzystaniu z 500 Plus
(Jacek Bereźnicki)

Jak wyjaśnia IAR rzecznik prasowy Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski, na stronie www.pocztapolskarodzina.pl można połączyć się on-line z tłumaczem języka migowego. Dzięki temu osoby niesłyszące mogą skorzystać ze wsparcia w wypełnianiu wniosku dotyczącego programu.

Poczta Polska jest partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w programie "Rodzina 500 Plus". Na swojej stronie internetowej umieściła wszystkie najważniejsze informacje o programie.

W placówkach Poczty Polskiej są też dostępne papierowe wnioski o wypłatę świadczenia. Jak mówi Zbigniew Baranowski, jest to rozwiązanie wygodne zwłaszcza dla tych rodzin, które nie mają dostępu do internetu i mieszkają w mniejszych miejscowościach. Osoby, które chcą złożyć wniosek elektronicznie mogą to zrobić między innymi poprzez Bank Pocztowy. Jest to jeden z dwudziestu kilku banków, z którym ,resort rodziny ma podpisaną umowę w tej sprawie.

Z ostatnich danych ministerstwa wynika, wnioski złożyła już ponad połowa rodziców i opiekunów uprawnionych do świadczenia. 95 procent osób składających e-wnioski zrobiło to za pomocą bankowości elektronicznej. Część skorzystała z systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS. Wnioski można wysyłać też pocztą.

Rodzina 500 plus to program przewidujący wypłatę 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymają też pieniądze na pierwsze dziecko. Z wyliczeń resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, że łącznie wsparciem objętych może zostać 3 miliony 700 tysięcy dzieci.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)