Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podatek od supermarketów. "Jest lepszy sposób"

0
Podziel się:

Podatek od supermarketów nie jest dobrym rozwiązaniem - mówi Marek Jakubiak, poseł Ruchu Kukiza, właściciel Browarów Regionalnych. Gość programu #dziejesienazywo uważa, że wybiórcze traktowanie przedsiębiorców nie jest dobrym pomysłem. - Trzeba w ogóle zrezygnować z CITu i zastąpić go 1-2 procentowym podatkiem przychodowym - przekonuje Jakubiak.

Podatek od supermarketów. "Jest lepszy sposób"
(Artur Andrzej/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Podatek od supermarketów nie jest dobrym rozwiązaniem - mówi Marek Jakubiak, poseł Ruchu Kukiza, właściciel Browarów Regionalnych. Gość programu #dziejesienazywo uważa, że wybiórcze traktowanie przedsiębiorców nie jest dobrym pomysłem. - Trzeba w ogóle zrezygnować z CIT-u i zastąpić go 1-2 procentowym podatkiem przychodowym - przekonuje Jakubiak.

Ugrupowanie Kukiz'15 pomysł likwidacji CIT przedstawiło w czasie kampanii wyborczej. Ruch proponował też wprowadzenie liniowego 5-proc. VAT na produkty pierwszej potrzeby: leki, żywność, ubranka dla dzieci, komunikację miejską i kolejową, dostęp do prasy. Docelowo produkty pierwszej potrzeby mają być obłożone 0 proc. VAT-em.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)