Notowania

Podwyżki w PKP Cargo. Jest porozumienie

Strony zakładowego układu zbiorowego pracy w PKP Cargo osiągnęły porozumienie, na mocy którego dokonana zostanie podwyżka wynagrodzeń. Jej koszt - z premią - to ok. 33,9 mln zł do końca 2018 r., podało PKP Cargo. Spółka chce też zbudować system motywacyjny i wprowadzić go od 2019 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)
Spółka wyda w tym roku na podwyżki i jednorazową premię około 33,9 mln zł.

PKP Cargo dogadały się z pracownikami w sprawie podwyżek. Wyższe pensje zostaną wdrożone od września tego roku.

"Spółka oszacowała, że do końca 2018 r. koszt podwyżki łącznie z jednorazową premią wyniesie około 33,9 mln zł" - czytamy w komunikacie PKP Cargo.

Jednocześnie zarząd spółki zakłada, że koszt jednostkowy na tonokilometr nie ulegnie zwiększeniu w tym roku ze względu na rosnącą efektywność przewozów.

Głównym punktem porozumienia jest wprowadzenie zasady, że wzrost wynagrodzeń będzie powiązany z wydajnością. Dlatego zarząd PKP Cargo będzie pracował nad zbudowaniem systemu motywacyjnego. Wspólnym celem jest, aby taki system mógł obowiązywać od 2019 r.

Czytaj też: Podwyżki dla policji. Wiemy, ile dostaną mundurowi

- Trzeba zauważyć to, że postulat powiązania pensji z wydajnością był podnoszony przez samych związkowców. Strona społeczna wykazała zrozumienie dla zasady, że wzrost kosztów wynagrodzeń musi iść w parze ze wzrostem wydajności. Takie podejście jest zbieżne z punktem widzenia zarządu. Chcemy płacić więcej pracownikom, ale musimy też, jako przedsiębiorstwo, dbać o to, aby nie doszło do wzrostu kosztów jednostkowych na tonokilometr - skomentował prezes Czesław Warsewicz, cytowany w komunikacie.

Zobacz też: Koniec złudzeń dla pracowników naukowych. Gowin: odłożyliśmy kwestię podwyżek

Szef PKP Cargo zwrócił też uwagę na to, iż nowy system wynagradzania "nie spowoduje pogorszenia wskaźników finansowych spółki".

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,8 proc. udziału w rynku według masy i 51,6 proc. według pracy przewozowej w 2017 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zarobki w polsce, pkp cargo, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2018

PiotrTo jest jakaś paranoja.Miało być średnio 350 zł,a wychodzi ŚREDNIO 180 zł,minus pochodne.To ile jest na rękę.Bardzo słabe są te związki,a tak poza tym … Czytaj całość

17-06-2018

MarekRany właśnie wróciłam z nocnej zmiany ... pracowałem na dwóch stacjach ( mobilnie ), do tego wprowadzanie danych do komputera = 2000 zł podstawy ... a … Czytaj całość

18-06-2018

karolTo już było przerabiane za czasów komuny,pod "szyldem" wydajności pracy władza nagradzała kolesiów oraz beton związkowy i kapusiów. Związkowcy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)