Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Polacy chcą pracować zdalnie. Niestety pracodawcy nie idą im na rękę

15
Podziel się:

Prawie 80 proc. Polaków gotowa jest do pracy poza biurem, a ponad połowa z nich najchętniej pracowałaby w ten sposób dwa razy w tygodniu. Niestety taką możliwość ma tylko co trzeci z nas.

O pracy poza biurem na razie możemy tylko pomarzyć
O pracy poza biurem na razie możemy tylko pomarzyć

O pracy poza biurem na razie możemy tylko pomarzyć. Jak pisze "Rzeczpospolita", która powołuje się na badania Kantar TNS i startupu Remote-How, jedynie 32 proc. badanych Polaków ma możliwość pracy zdalnej. Aż 76 proc. z nich korzysta z tej możliwości. Średnio poza biurem pracują osiem dni tygodniu.

- Pracodawcy wciąż niechętnie spoglądają w kierunku pracy zdalnej, a przecież ten model ma ogromne możliwości - stwierdza na łamach dziennika Iwo Szapar, założyciel Remote-How.

Zobacz także: Sami pracownicy z Ukrainy nie wypełnią wakatów w polskiej gospodarce

Zdaniem ekspertów od rynku pracy korzyści płynące z tej formy to: duże oszczędności w kosztach najmu, wyposażenia i utrzymania biura czy łatwiejsza rekrutacja pracowników z młodego pokolenia, dla których to jeden z najbardziej atrakcyjnych benefitów.

Z badań publikowanych przez dziennik wynika, że zdalna praca to jeden z najbardziej pożądanych świadczeń pracowniczych. Chciałaby z niej korzystać ponad połowa pracowników, w tym zwłaszcza doświadczonych specjalistów. W ich wypadku możliwość pracy z domu przynajmniej dwa razy w tygodniu to często warunek przyjęcia oferty. Pełny raport można przeczytać TUTAJ.

Ela Bonda, dyrektor departamentu ds zarządzania nieruchomościami w RBS, stwierdza na łamach dziennika, że od kiedy w firmie wprowadzono możliwość pracy z domu zaangażowanie i zadowolenie pracowników zdecydowanie wzrosła. W górę, w niektórych obszarach, efektywność pracy nawet wzrosła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez: dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Blinx
6 lat temu
Średnio poza biurem pracują osiem dni tygodniu. xD A niektórzy co bardziej obrotni nawet 9 czy 10 dni w tygodniu.
xyz
6 lat temu
Średnio poza biurem pracują osiem dni tygodniu ??? Coś mnie ominęło ? Od kiedy tydzień ma 8 dni ?
Wiem Wszystko
6 lat temu
Branża IT. Pracowałem w Polsce i w UK (nadal tu jestem) i powiem szczerze że z praca zdalną jest podobnie. Nawet powiedziałbym że w Polsce jest lepiej. Wiele firm nie wymaga okresu pracy w biurze, można odrazu zdalnie. W UK, jak sie nie przesiedzi 3 miesięcy za biurkiem w firmie to nawet nie chcą słyszeć o pracy zdalnej. A jak się uda to zazwyczaj na 2 dni w tygodniu. Wiec, jak tradycyjna inforacja do "zakmpleksionych Polaków" - "Cieszcie się z tego co macie, bo według mnie trawa wcale nie jest bardziej zieleńsza po drugiej stronie Odry"
Afgggghdbdgdg...
6 lat temu
Pracodawcy są niechętni, bo tutaj nikt nie chce pracownika tylko niewolnika, który robi za 5ciu. Przerobilem 3 korpy i przez to siedzę na jdg.
Gaclan
6 lat temu
Tutaj jest potrzebna zmiana mentalnosci kadr zarzadzających. Problem jest w tym, że pracownika zdalnego traktują wedlug swoje miary, czyli jako potencjalnego złodzieja, ktory nic nie robi w trakcie 8 godzin pracy zdalnej. Za granicami naszego kraju, pracownikom zdalnym doplaca siędo rachunkow za prąd itp. Pod tym względem wciąż jesteśmy bardz mocno do tyłu.