Notowania

fuzja
31.03.2013 18:20

Połączenie Deutsche Banku. Złożyli wniosek do KNF

Planowane połączenie sprawi, że bank z aktywami wartymi niemal 35 mld zł wejdzie do dziesiątki największych instytucji finansowych w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(db.com)

Deutsche Bank Polska SA. oraz Deutsche Bank PBC SA. złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wydanie zezwolenia na połączenie obu banków.

Planowane połączenie sprawi, że bank z aktywami na poziomie niemal 35 mld złotych będzie większy i wejdzie do dziesiątki największych instytucji finansowych w Polsce. Zgodnie z przedstawionym KNF planem połączenia, Deutsche Bank PBC SA będzie bankiem przejmującym, a Deutsche Bank Polska SA - bankiem przejmowanym. Proces połączenia zostanie przeprowadzony poprzez przeniesienie całego majątku tj. aktywów i pasywów na rzecz Deutsche Bank PBC SA, z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego w ramach emisji akcji wydanych Deutsche Bank AG - dotychczasowemu akcjonariuszowi Deutsche Bank Polska SA. Połączony bank stanie się oprócz tego jedynym akcjonariuszem Domu Maklerskiego DB Securities.

Bank będzie działał pod firmą Deutsche Bank Polska SA. Z chwilą wpisania połączenia do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego połączony bank przejmie wszystkie prawa i obowiązki Deutsche Bank Polska SA. Umowy zawarte przez klientów obu banków przed połączeniem pozostaną w mocy i nie będą wymagały aneksowania, nie zmienią się także wynikające z nich prawa i obowiązki. Co ważne, zmianie nie ulegną również numery rachunków klientów obu instytucji. Zmiana dotyczyć będzie wyłącznie kodu SWIFT - połączony bank będzie docelowo działał w oparciu o obecny kod Deutsche Bank Polska SA (DEUTPLP).

W związku z tym, iż oba banki należą do Grupy Deutsche Bank, a także w sposób komplementarny obsługują poszczególne segmenty rynku, strategia działania oraz model biznesowy połączonego Deutsche Bank Polska nie ulegną zasadniczej zmianie.

_ - Utworzenie w Polsce jednego, silnego banku uniwersalnego wzmocni naszą pozycję rynkową. Pozwoli także na optymalne wykorzystanie wspólnej bazy kapitałowej, a tym samym szybszy rozwój działalności zarówno w obszarze bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej, jak i obsługi klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw _ _ - _mówi Peter Tils, Przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Bank Polska SA oraz CEO Deutsche Bank AG na Region Europy Centralnej i Wschodniej.

W przypadku pozytywnej decyzji KNF, banki będą dążyły do tego, aby połączenie podmiotów nastąpiło z początkiem roku 2014, nie później jednak niż do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Duże zmiany na rynku. Będzie jeszcze trudniej o pożyczkę? Nowe przepisy mogą tak uregulować rynek, że niektóre kredyty przestaną być udzielane.
Zaskakująco duża strata niemieckiego banku W porównaniu do roku 2011 zysk w skali całego roku zmniejszył się o 85 proc.
Szefowie niemieckiego banku pod lupą policji Kilkunastu pracowników tego banku podejrzewa się o pranie pieniędzy i usiłowanie ukrycia przestępstwa.
Tagi: fuzja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz