Notowania

rynek pracy
29.10.2018 07:53

Cudzoziemcy w policji. Obok Polaków Ukraińcy czy Rosjanie

Do Sejmu trafiła anonimowa petycja, która proponuje otwarcie szeregów polskiej policji na cudzoziemców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Wiele wolnych etatów, pogarszająca sytuacja kadrowa i przywileje wcześniejszego odchodzenia na emeryturę mogą doprowadzić do tego, że w Polsce zabraknie stróży prawa. Remedium na to miałoby być otwarcie zawodu policjanta na obcokrajowców.

Obecnie, zgodnie z ustawą o policji, służbę w niej może pełnić jedynie obywatel polski o nieposzlakowanej opinii. Anonimowy wnioskodawca chce jednak, aby zmienić ten przepis – podała "Gazeta Wyborcza".

Zobacz też: Protest w policji. Cwaniacy próbują wykorzystać sytuację:

Zmiana miałaby umożliwiać służbę w policji osobom zameldowanym na terytorium Polski np. przez okres co najmniej 6 miesięcy przed przystąpieniem do pełnienia służby oraz dodatkowo posiadającym prawo stałego pobytu i o nieposzlakowanej opinii.

Jak wskazuje "Wyborcza", mundurowi są pełni obaw. Boją się, że otwarcie zawodu na cudzoziemców doprowadzi do tego, że Ukraińcy zabiorą im pracę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek pracy, policja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2018

Dobry człowiekcudzoziemcowi będzie łatwiej pacyfikować protesty Polaków przeciw np. Rządowi. Nie będzie mu drgać nawet brewka... a może nawet odczuje on … Czytaj całość

29-10-2018

AlladynObcokrajowcy w polskiej Policji ? To jakiś żart ? Bandyci też mogą sobie stworzyć nieposzlakowana opinię zwłaszcza ci zza wschodniej granicy.

29-10-2018

samiNie zgadzam się.

Rozwiń komentarze (47)