Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
druga fala kryzysu
27.12.2011 07:42

Polska gospodarka 2011: Dobrze już było, teraz będzie gorzej

Analitycy podsumowują mijający rok i mówią, czego należy spodziewać się w przyszłym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andreas Karelias/Dreamstime)

Ekonomiści oceniając naszą gospodarkę w mijającym się roku podkreślają, że miał on dwa oblicza - pierwsza połowa roku była udana, problemy zaczęły pojawiać się w drugiej.

W ocenie Piotra Bujaka z Nordea Bank Polska w pierwszych 6 miesiącach tego roku wydawało się, że kontynuowane jest ożywienie naszej gospodarki - wyniki były bardzo dobre. Natomiast druga połowa roku, w jego opinii, przyniosła negatywny rozwój wydarzeń.

- _ Już w drugim kwartale na świecie widoczne były oznaki spowolnienia gospodarczego i w drugiej połowie roku zaczęliśmy je odczuwać. Wzrost gospodarczy w Polsce w trzecim kwartale był jeszcze całkiem niezły, ale w czwartym kwartale widzimy już coraz więcej, coraz bardziej poważnych oznak spowolnienia gospodarczego _ - mówi Bujak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PIOTRA BUJAKA:

Prezes firmy BTFG Audit Adam Ruciński podkreśla, że w 2011 roku na tle innych krajów europejskich radziliśmy sobie bardzo dobrze.

- _ Oczywiście, patrząc na nasze podwórko można powiedzieć, że społeczeństwo oczekiwało większego wzrostu gospodarczego, poprawienia bardziej sytuacji ekonomicznej. Natomiast jeżeli spojrzymy na perturbacje w Europie Zachodniej, ten element niepewności, te niepokoje społeczne, to myślę, że mamy powód do zadowolenia _ - mówi Ruciński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ADAMA RUCIŃSKIEGO:

Analitycy spodziewają się, że przyszły rok będzie zdecydowanie trudniejszy dla naszej gospodarki niż mijający.

Czytaj więcej o światowym kryzysie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t94065.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/winiecki;dla;money;pl;za;co;ojciec;bil;syna;czyli;o;walce;z;recesja,188,0,754620.html) Za co ojciec bił syna, czyli o walce z recesją Recesje są okresem kuracji po ekscesach ekspansji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t197677.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;strefy;euro;nikna;szanse;na;porozumienie,39,0,984359.html) Nikną szanse na porozumienie w strefie euro Nie wszyscy w Unii zrozumieli powagę sytuacji - alarmują anonimowe źródła w Berlinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t37461.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad;polowa;polakow;martwi;sie;o;przyszlosc,49,0,970033.html) Sprawy kraju idą w złym kierunku. Tak uważa... Blisko dwie trzecie Polaków (58 proc.) ocenia, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku. Tak wynika z sondażu TNS OBOP.
Tagi: druga fala kryzysu, gospodarka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz