Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla Grecji. Schaeuble bardzo sceptyczny przed rozmowami

0
Podziel się:

Jeszcze tylko do końca miesiąca obowiązuje program pomocowy, dzięki któremu władze w Atenach mogą liczyć na tanie kredyty, bez których Grecja już dawno by zbankrutowała.

Pomoc dla Grecji. Schaeuble bardzo sceptyczny przed rozmowami
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble wątpi w porozumienie w sprawie dalszej pomocy finansowej dla Grecji. Szefowie resortów finansów krajów strefy euro będą dziś (od g.15.00) rozmawiać na ten temat w Brukseli.

Przed wylotem na spotkanie w Brukseli niemiecki minister studził nadzieje co do wyników rozmów. Pytany o szanse na porozumienie mówił, że jest bardzo sceptyczny. W wywiadzie dla radia Deutschlandfunk Schaeuble zarzucił greckim władzom nieodpowiedzialne zachowanie. Jak dodał, jest mu żal Greków.

Jeszcze tylko do końca miesiąca obowiązuje program pomocowy, dzięki któremu władze w Atenach mogą liczyć na tanie kredyty, bez których Grecja już dawno by zbankrutowała. Program wymaga jednak od Grecji wprowadzania głębokich reform i oszczędności.

Nowe władze w Atenach nie zgadzają się na narzuconą z zewnątrz politykę zaciskania pasa i nie chcą przedłużenia programu pomocowego na takich samych warunkach jak dotychczas. Domagają się ustępstw, ale pozostałe kraje strefy są nieugięte.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m249979.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomoc-dla-grecji-to-beda-bardzo-trudne,56,0,1713976.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pomoc dla Grecji. "To będą bardzo trudne negocjacje"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/135/m303751.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/grecja;wraca;na;rynki;finansowe;ale;spoleczenstwo;nie;ma;czego;swietowac,107,0,1513579.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grecja wraca na rynki finansowe, ale nie ma czego świętować
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/25/m302617.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/spotkanie;unijnych;ministrow;w;atenach;grecy;zakazuja;demonstracji,98,0,1507170.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zakaz demonstracji w Atenach. Przyczyna?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/130/m327554.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sankcje-dla-rosji-19-osob-i-9-firm-trafilo,186,0,1714106.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sankcje dla Rosji. Czarna lista coraz dłuższa
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)