Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla firm budowlanych. "To konieczność"

0
Podziel się:

Bogdan Borusewicz jest przekonany, że ustawa mająca pomóc podwykonawcom autostrad, którym nie zapłacono, zostanie przyjęta.

Pomoc dla firm budowlanych. "To konieczność"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Bogdan Borusewicz jest przekonany, że ustawa mająca pomóc podwykonawcom autostrad, którym nie zapłacono, zostanie przyjęta.

Marszałek Senatu mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że istnieje ryzyko, że środki przyznane na podstawie tej ustawy zostaną uznane za niedozwoloną pomoc publiczną. Bogdan Borusewicz przekonywał, że udzielenie pomocy podwykonawcom jest koniecznością.

- _ Trzeba pomóc tym firmom, które wpadły nie ze swojej winy, w tarapaty. To nie są tylko problemy tych firm. W sytuacji, kiedy może zniknąć kilkaset firm budujących drogi albo współpracujących przy budowie dróg, to będzie problem dla nas wszystkich. Kto będzie budował drogi, jeśli te firmy znikną? _ - pyta Borusewicz.

Marszałek Senatu mówił, że środki przyznane podwykonawcom powinny być raczej traktowane jako pożyczka. Dodał, że nie da się przewidzieć ewentualnej reakcji Komisji Europejskiej na przyjęcie ustawy i przekazanie pomocy publicznej firmom budowlanym.

Marszałek Senatu wypowiedział się w Programie Pierwszym Polskiego Radia także na temat nowelizacji ustawy o zgromadzeniach, która umożliwi organom władzy zakazanie dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie. jeżeli może to doprowadzić do naruszenia porządku publicznego. Bogdan Borusewicz zapowiedział, że będzie głosował za przyjęciem ustawy.

Bodgan Borusewicz wskazał, że dotychczasowe przepisy nie chroniły obywateli w odpowiedni sposób. Marszałek Senatu przekonywał, że nie można dopuszczać do sytuacji, w której w jednym miejscu i czasie organizowanych jest kilka manifestacji o przeciwnych celach.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie dostali zapłaty, chcą jej od państwa To Skarb Państwa powinien był sprawdzić swoich kontrahentów i dać przedsiębiorstwom gwarancje poprawnego przebiegu inwestycji.
Tusk wzywa na dywanik ministra transportu _ Jestem przekonany, że mam wyłącznie dobre rzeczy do opowiedzenia _ - przekonuje minister transportu.
Może upaść nawet 40 procent firm drogowych Pracę może stracić 50 tysięcy pracowników. Wszystko przez błędy...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)