Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier odpolityczni zarządy spółek Skarbu Państwa?

0
Podziel się

Premier podobno zapowiedział radykalne odpolitycznienie spółek. - Chce usunąć ludzi związanych z działaczami PO i PSL - twierdzi jeden z polityków Platformy.

Premier odpolityczni zarządy spółek Skarbu Państwa?
(Reporter)
bDafZXit

Platforma Obywatelska zamierza wrócić do prac nad ustawą o nadzorze właścicielskim, która m.in. zmienia zasady wyłaniania szefów spółek Skarbu Państwa. Jak twierdzi jeden z członków partii rządzącej, premierowi Donaldowi Tuskowi zależy na jak najszybszym wdrożeniu ustawy - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

W nieoficjalnych rozmowach Donald Tusk podobno zapowiedział ostatnio swoim współpracownikom _ radykalne odpolitycznienie spółek _. - _ Chce usunąć ludzi związanych z działaczami PO i PSL _- mówi przedstawiciel władz Platformy.

Według _ DGP _ oznaczałoby to przede wszystkim pozbawienie wpływu w spółkach byłego marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, politycznego rywala Tuska. To on w poprzedniej kadencji zablokował ustawę zakładającą, że kandydaci do rad nadzorczych musieliby uzyskiwać rekomendację komitetu nominacyjnego, w którym zasiadałyby osoby z doświadczeniem w biznesie.

Plany premiera mogą jednak napotkać opór koalicjanta, który krytykuje pomysł komitetu nominacyjnego. - _ Po co tworzyć sztuczne twory? To jest niejasne rozwiązanie, a przecież minister skarbu jest odpowiedzialny konstytucyjnie za spółki _ - mówi wicepremier Waldemar Pawlak. Dodaje, że Ludowcy są gotowi do rozmów o projekcie ustawy.

bDafZXiW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)