Notowania

spółki skarbu państwa
02.12.2011 08:29

Premier odpolityczni zarządy spółek Skarbu Państwa?

Premier podobno zapowiedział radykalne odpolitycznienie spółek. - Chce usunąć ludzi związanych z działaczami PO i PSL - twierdzi jeden z polityków Platformy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Platforma Obywatelska zamierza wrócić do prac nad ustawą o nadzorze właścicielskim, która m.in. zmienia zasady wyłaniania szefów spółek Skarbu Państwa. Jak twierdzi jeden z członków partii rządzącej, premierowi Donaldowi Tuskowi zależy na jak najszybszym wdrożeniu ustawy - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

W nieoficjalnych rozmowach Donald Tusk podobno zapowiedział ostatnio swoim współpracownikom _ radykalne odpolitycznienie spółek _. - _ Chce usunąć ludzi związanych z działaczami PO i PSL _- mówi przedstawiciel władz Platformy.

Według _ DGP _ oznaczałoby to przede wszystkim pozbawienie wpływu w spółkach byłego marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, politycznego rywala Tuska. To on w poprzedniej kadencji zablokował ustawę zakładającą, że kandydaci do rad nadzorczych musieliby uzyskiwać rekomendację komitetu nominacyjnego, w którym zasiadałyby osoby z doświadczeniem w biznesie.

Plany premiera mogą jednak napotkać opór koalicjanta, który krytykuje pomysł komitetu nominacyjnego. - _ Po co tworzyć sztuczne twory? To jest niejasne rozwiązanie, a przecież minister skarbu jest odpowiedzialny konstytucyjnie za spółki _ - mówi wicepremier Waldemar Pawlak. Dodaje, że Ludowcy są gotowi do rozmów o projekcie ustawy.

Inne wiadomości o spółkach Skarbu Państwa czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rzad;ujawnil;ile;warte;sa;kontrolowane;przez;niego;spolki,58,0,934202.html) Rząd ujawnił ile wart jest jego majątek Liczba spółek Skarbu Państwa znacznie zmalała. Pod koniec ubiegłego roku było ich niespełna 300.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t131973.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;proponuje;30-procentowa;kwote;plci;w;panstwowych;firmach,96,0,903520.html) Dzięki SLD obsadzą spółki Skarbu Państwa? Politycy lewicy chcą, by rozporządzeniem ministra skarbu wprowadzić 30-procentową kwotę każdej płci w zarządach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t73824.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/referendum;w;sprawie;spolek;pis;rozwaza,81,0,813137.html) Referendum w sprawie spółek? PiS rozważa Partia uważa, że minister skarbu prowadzi bezmyślną i bezrefleksyjną polityką dotyczącą spółek strategicznych.
Tagi: spółki skarbu państwa, waldemar pawlak, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz