Notowania

pis
08.12.2012 14:25

Prezes PiS radzi: "Tam szukajcie pieniędzy"

Kaczyński skrytykował działania rządu zmierzające do ograniczania skutków światowego kryzysu ekonomicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - W Polsce mamy do czynienia ze skrajną formą systemu postkomunistycznego. Przeciwnicy tej władzy, czyli PiS są dezawuowani, realizowane są interesy grupy dominującej _ - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zdaniem lidera największej partii opozycyjnej, obecnie obóz rządzący nie składa się z postkomunistów w ścisłym tego słowa znaczeniu. _ - Sztuczka legitymizowania tej władzy zawiera w sobie silny element solidarnościowy, np. odwołania do Wałęsy czy budowanie różnych, nie do końca prawdziwych życiorysów poszczególnych przedstawicieli władzy (...) to nieporozumienie, to jest kontynuacja systemu postkomunistycznego, że wszystkimi tego złego skutkami _ - mówił Kaczyński.

Dodał, że przeciwnicy polityczni, czyli PiS, są _ dezawuowani w sferze symbolicznej _. _ - Z drugiej strony realizacja tego wszystkiego, co się wiąże z interesami grupy dominującej jest prowadzona w sposób bezwzględny _ - mówił.

Jako przykład podał _ mechanizmy wymuszające prywatyzację służby zdrowia _. _ - To co dziś się dzieje nie wynika tylko z braku pieniędzy w służbie zdrowia. Do tego odchodzą celowe działania wymuszające procesy prywatyzacji. Tworzy się zadłużenie szpitali, a następnie spółki, co jest drogą do prywatyzacji _ - mówił.

Kaczyński skrytykował również działania rządu zmierzające do ograniczania skutków światowego kryzysu ekonomicznego. - _ Był alternatywny pomysł stworzony przez radę gospodarczą przy prezydencie Lechu Kaczyńskim. Była to tańsza koncepcja z punktu widzenia finansów publicznych i została ona w brutalny sposób odrzucona (...) Obrano metodę rozrzucania pieniędzy, a nie pomocy kierowanej do najbardziej potrzebujących _ - mówił.

Zdaniem lidera PiS rząd nie sięga po pieniądze do _ głębokiej kieszeni _. _ - Jest wielka sfera nieopodatkowana i do niej się nie zagląda, bo byłoby to wbrew interesom grupy dominującej. Nie sięga się po pieniądze do wielkich banków i sieci handlowych _ - podkreślił.

Kaczyński mówił również, że _ system postkomunistyczny _ broni się metodami wychodzącymi poza demokrację. - _ Zwróćmy uwagę, co się stało z dziennikarzami Rzeczpospolitej, którzy napisali prawdę. Doprowadzono do zniszczenia dwóch redakcji. Ale jeszcze bardziej charakterystyczne jest to, czym ma być tzw. ustawa o mowie nienawiści. To wprowadzanie cenzury następczej, czyli możliwości stosowania represji za coś, co już się ukazało _ - tłumaczył.

Lider PiS zachęcał uczestników spotkania, którzy szczelnie wypełnili salę koncertową Polskiego Radia, do aktywności, m.in. podczas marszu organizowanego 13 grudnia przez jego partię. - _ To marsz w obronie wolności, solidarności i niepodległości _ - mówił.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński mówi, co robić by dobrze rządzić Podczas debaty w Sejmie pt. Sprawne państwo. Jak można rządzić dobrze Polską? Kaczyński zaznaczył, że obecnie pytanie czy można dobrze rządzić Polską, jest bardzo istotne.
Zaskakujące słowa polityka PiS. Poprą Tuska? Brudziński: _ Nie będziemy podejmować działań, które mogłyby być odebrane jako próba osłabienia pozycji premiera _.
Kto poprze rząd Glińskiego? Będą rozmowy Kandydat PiS na premiera rządu technicznego, prof. Piotr Gliński zapowiedział, że za dwa tygodnie rozpocznie polityczne rozmowy o poparciu dla swego rządu.
Tagi: pis, rząd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz