Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Produkcja przemysłowa powyżej oczekiwań

0
Podziel się:

We wrześniu wzrosła o 11,8 proc., analitycy prognozowali wzrost o 11,4 procent.

Produkcja przemysłowa powyżej oczekiwań
(Stangot/Dreamstime)

Produkcja przemysłowa wzrosła we wrześniu o 13,2 proc. wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosła o 11,8 proc. wobec wzrostu o 13,6 proc. w sierpniu (po korekcie), podał Główny Urząd Statystyczny.

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w tym okresie w ujęciu miesięcznym o 11 proc. i o 13,4 proc. rok do roku. W sierpniu jej wzrost rok do roku wyniósł 8,4 procent (po korekcie).

Dziesięciu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że produkcja przemysłowa we wrześniu wzrosła w ujęciu rocznym o 11,4 procent. Ich oczekiwania były dość zbliżone i wahały się od 10,3 do 12,4 proc., przy średniej na poziomie 11,4 procent.

Ceny produkcji niemal zgodne z oczekiwaniami

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu wzrosły we wrześniu wobec poprzedniego miesiąca o 0,1 proc., a w ujęciu rocznym o 4,3 procent. W sierpniu rok do roku wzrosły o 4 procent (po korekcie).

Ekonomiści przewidywali, że poziom inflacji producentów we wrześniu wyniesie 4,2 procent. Ich oczekiwania zamykały się w przedziale od 4,1 do 4,4 proc., przy średniej na poziomie 4,22 procent.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)